Půjčky a úvěry

Cetelem a Home Credit – nejoblíbenější nebankovní společnosti v ČR

Kvůli neuváženému vypůjčování a prohlubování dluhových pastí padla nebankovní sféra do nepříliš lichotivého světla. Na vině nebyli však nebyli pouze nezodpovědní věřitelé, kteří využívali půjčky i přesto, že je nebyli schopni řádně splácet, ale také soukromí investoři, jež je „důmyslnými“ smlouvami vědomě připravovali o majetek. I přesto se v našich končinách najde celá řada věřitelů, kteří si drží vynikající kredit a jejich služby směle konkurují těm z bankovní sféry. Patří mezi ně i přední poskytovatelé spotřebitelských úvěrů, společnosti Home Credit a Cetelem.

O Home Credit

Společnost Home Credit a.s. je jedním z členů skupiny PPF (jedna z největších investičních a finančních skupin ve střed ní a východní Evropě) a její vznik datujeme rokem 1997. O její oblibě hovoří fakt, že v první polovině roku 2012 poskytla úvěry ve výši 4,18 miliardy Kč. V současné sobě nabízí široké portfolio produktů, mezi které spadají nákupy na splátky, kreditní karty, účelový úvěr na automobil, pojištění a v neposlední řadě i populární Home Credit půjčka, která lze sjednat až do výše 150 000 Kč.

O Cetelem

Společnost Cetelem a.s. je dceřinou společností francouzské banky BNP Paribas Personal (ta poskytuje půjčky již od roku 1953) a v České republice působí více než patnáct let. Podobně jako Home Credit, i Cetelem nabízí obsáhlé spektrum produktů, mezi kterými nechybí kreditní karty, nákupy na splátky, pojištění a účelové i neúčelové úvěry. Nejoblíbenější je bezesporu osobní Cetelem půjčka do výše 1 mil. Kč.

Která je ta NEJ?

Obě společnosti se řídí pravidly zodpovědného úvěrování a rozhodně neposkytnou finanční prostředky každému. Přesto jsou mnohem dostupnější, než klasické banky a to především díky individuálnímu přístupu ke klientům.

Který z věřitelů nabízí výhodnější úvěry ovšem s určitostí konstatovat nemůžeme. Jak Cetelem, tak Home Credit, lákají zákazníky celou řadou akčních nabídek a proto je nejrychlejším způsobem přímě porovnání konkrétního produktu prostřednictvím některého z online srovnavačů. My doporučujeme portál ušetřeno.cz, který vždy pracuje s aktuálními ceníky a je proto schopen poskytnou přesné informace.

Jak na personalistiku?

Tip na přehledný personální informační systém Vema.

Jak na evidenci faktur?

Potřebujete šikovný nástroj pro evidence faktury online? Doporučujeme vyzkoušet bezplatnou službu iDoklad!