Drahé kovy a diamanty – investice, která je jistější než smrt

Diamantový šperkS volnými finančními prostředky lze nakládat mnoha způsoby. Peníze můžeme utratit za zážitky nebo si za ně koupit něco pro radost. Nebo se chovat zodpovědně a myslet na zadní kolečka, případně příští generace a začít spořit. Ať už se však rozhodneme odkládat peníze bokem nebo je zkusíme rozmnožit v rámci spoření nebo termínovaného vkladu, vždy se můžeme setkat s výraznou inflací, která naspořenou částku výrazně znehodnotí. Jedinou možností, jak tomuto jevu předejít, je výhodná investice, díky které uchováme hodnotu úspor i v době ekonomické krize. A znáte snad stabilnější investici než drahé kovy a drahokamy? My tedy rozhodně ne.

Akcie stoupají a klesají, ale hodnota drahých kovů a drahokamů průběžně roste. Zlato, stříbro, platina i diamanty patří k poměrně konzervativním investicím a rozhodně se nemusíme bát, že by jejich cena nečekaně prudce klesla. Ta naopak dlouhodobě roste a jak to tak vypadá, poroste i nadále. Poptávka po zlatě dvojnásobně převyšuje nabídku a podobě je na tom i stříbro. Zásoby druhého nejoblíbenějšího drahého kovu navíc rapidně ubývají a můžeme proto očekávat další nárůst. Investiční zlato a další drahé kovy patří mezi nejdostupnější investice – lze do nic investovat i velmi malé částky a to nejčastěji v podobě mincí a slitků.

Pokud vám Zlato zevšednělo a rádi byste investovali do něčeho opravdu exkluzivního, vyberte si diamanty. Žádná stabilní investice se nemůže chlubit tak výhodným úročením ve výši 3 až 10 % a v dobách krize až 30 % ročně. Investiční diamanty jsou populární zejména v EU, kde do nich občané ukládají v průměru 7 % svých úspor. V porovnání s drahými kovy mají výhodu – zlato, stříbro ani platina nemají ve stejné hmotnosti se svou cenou hodnotě diamantů ani nepřibližují. Obě investice však můžeme velmi jednoduše zkombinovat – nechat si vytvořit originální šperk, který nám bude dělat společnost během důležitých jednání a slavnostních příležitostí. Není nad to, mít své investice pořád po ruce.