Půjčky a úvěry

Sháníte 5 000 Kč a banka před vámi zavřela dveře?

Dostali jste se do zapeklité finanční situace, kterou nelze vyřešit jinak než půjčkou? Pokud jste zvážili všechna rizika, které s sebou čerpání úvěrů přináší a máte-li jistotu, že vám nebudou činit problémy pravidelné splátky, směle do toho. Vhodně zvolená půjčka může být skutečně ku po spěchu věci, ovšem je třeba vybírat s rozmyslem. Vaše kroky by měly směřovat do banky a to nejlépe té, u které jste dlouholetým klientem. Většina bankovních věřitelů přistupuje ke svým stálým zákazníkům velmi vstřícně a často jim nabídne velmi výhodné možnosti financování. Samozřejmě však pouze těm, kteří se v minulosti nijak neprovinili a nedostali se do obávaného registru dlužníků. Cestu k bankovnímu úvěru může zatarasit i ztráta zaměstnání, tedy pravidelného příjmu. Jak z toho ven?

I nepříliš bonitní klienti se škraloupem v registru mají šanci, že najdou půjčku, která jim doslova zachrání krk. Musí se po ní poohlédnout v nebankovní sféře, které je vůči žadatelům mnohem benevolentnější než banky. Jistě, dostupnost bývá vykoupena vyššími úroky a často i kratším splátkovým kalendářem. S tím se však u nebankovních společností tak nějak počítá.

Dostupná půjčka pro ty, kterým pomůže i pár tisíc

Mezi nejoblíbenější typy nebankovních úvěrů patří takzvaná půjčka do 5 000 Kč, kterou lze získat prakticky okamžitě a bez nutnosti jakéhokoliv zbytečného papírování. Nabízí ji celá řada nebankovních subjektů, ovšem i u tak malé částky je třeba vybírat s rozmyslem. Rozhodnete-li se využít minipůjčku, vždy vsaďte na známého věřitele, který se na finančním trhu pohybuje několik let a nikoliv na pofidérní nabídky neznámých soukromých investorů. Ty by se vám totiž mohly pekelně prodražit.

Užitečným nástrojem, který vám pomůže s výběrem nejvýhodnější půjčky, je srovnání nebankovních půjček. Najdete ho na webu penize-ihned.org a dozvíte se nejen konkrétní parametry produktů, ale i užitečné informace o tom, jak je získat a přesný výpočet celkových splatných částek.

Jak na personalistiku?

Tip na přehledný personální informační systém Vema.

Jak na evidenci faktur?

Potřebujete šikovný nástroj pro evidence faktury online? Doporučujeme vyzkoušet bezplatnou službu iDoklad!