Myslíte na svůj důchod? Chcete-li ho prožít v poklidu, začněte spořit!

Každý z nás se čas od času zamyslí nad tím, jak bude jeho život vypadat za pět nebo deset let. A co teprve za několik dekád? Vzhledem k alarmujícím informacím o vývoji důchodového systému si možná budoucnost nemalujete nikterak růžově a popravdě – ani se vám moc nedivíme. Vypadá to, že se o svoji penzi budeme muset postarat svépomocí a tak tak, že na ni budeme celý život šetřit. Naštěstí existuje několik spolehlivých nástrojů, díky kterých se nemusíme obávat inflace a jedním z nich je i penzijní připojištění. Tento konzervativní způsob zhodnocení peněz se v současné době těší ještě větší oblibě než před lety a zajímají se o něj i lidé, kteří sotva vstoupili do koloběhu pracovního procesu.

Důvodů, proč je penzijní připojištění tak atraktivní, je hned několik. Zajímavý je nejen garantovaný státní příspěvek, ale i možnost daňové úlevy. Jde o benefity, které se váží ke každému připojištění, ale další výhoda v podobě výnosu z fondu závisí na konkrétním produktu. Vzhledem k tomu, že v jeden moment lze využívat pouze jediné připojištění, bychom měli výběru věnovat dostatečnou pozornost. Jste-li plnoletí a máte-li trvalý pobyt na území České republiky, nemeškejte a využijte porovnání penzijního připojištění, které je k dispozici na portálu ušetřeno.cz. Abychom vám dokázali, že se výše výnosů výrazně liší, zaměřili jsme se na dva populární produkty od ING a Allianz.

Penzijní připojištění od Allianz

Allianz patří mezi zavedené a stabilní pojišťovny, což je samo o sobě zárukou bezpečné a výhodné investice. Allianz penzijní fond nyní slibuje výnosy ve výši 2,69 %. Před dvěma lety činil dokonce více než 3 %. Dlouhodobí klienti Allianz nemusí platit žádné poplatky a navíc si mohou vybrat z nejširší nabídky penzí, která je aktuálně na trhu.

Penzijní připojištění od ING

ING penzijní fond využívá téměř 400 000 klientů a i on platí za bezpečnou a stabilní investici. Výnos fondu je sice nižší (momentálně 2,10 %), ale v dlouhodobém hodnocení patří k těm nejvyšším. Minimální výše příspěvku činí 300 Kč a vklad lze v souladu s podmínkami odložit až o několik měsíců.

Předtím, než učiníte konečné rozhodnutí, nezapomeňte zvážit i další alternativy. Díky srovnávači na ušetřeno.cz pohodlně, rychle a přesně srovnáte všechny nabízené produkty a v případě zájmu je sjednáte online. Nenechávejte svůj osud napospas státu a začněte si spořit již nyní. Jedině tak si zaslouženou penzi opravdu užijete.