Rizikové investice

Máte plné zuby konzervativních investic, které vám nepřinesou o moc větší výnosy, než je míra inflace? Máte-li dostatek kuráže a pevné nervy, dejte se na podstatně výnosnější, byť značně rizikovější investice. Zapomeňte na chvíli na klasiku v podobě akcií a nejrůznějších fondů a přeneste se s námi do světa hazardu. K hraní hazardních her vás rozhodně nabádat nechceme a hned na úvod připomínáme, že jsou původcem celé řady sociopatologických jevů. Z pohledu milovníka rizikových investic s vysokým výnosem však rozhodně stojí za povšimnutí.

Hazard a investice?

Hazardní hry jsou pro laickou většinou synonymem pro jakési pokoušení štěstí. Jistě, velmi mnoho hazardních her je skutečně založeno na náhodě, ale na druhé straně stojí ty, jejichž výsledek do značné míry spočívá na úsudku hráče. Specifickou sortou rizikových investic jsou sázky.

V čem se tedy hazardní hry a sázení podobají investicím? Chcete-li se těmto aktivitám věnovat dlouhodobě a seriózně, nevyhnete se komplexním analýzám a dalším činnostem, které jsou typické právě pro investice na kapitálovém a komoditním trhu. Sázkaři sledují a vyhodnocují stav svých favoritů i soupeřů, počasí a další faktory, které mají významný vliv na výsledek. Statistiky si vedou i hazardní hráči, kteří navíc vymýšlí i nejrůznější strategie s cílem zvrátit míru pravděpodobnosti výhry ve svůj prospěch. A podobně jako klasičtí investoři, se i oni nakonec setkají s výdělkem nebo ztrátou.

Nejhranější hazardní hry

Mezi nejoblíbenější a tedy i nejhranější hazardní hry dlouhodobě patří ruleta. Hráči, kteří se ruletě věnují dlouhodobě, si vedou rozsáhlé statistiky, na jejichž základě analyzují jednotlivé spiny a hledají možné souvislosti. Zlí jazykové praví, že ruleta porazit nejde a s každým novým spinem se pravděpodobnost výhry nezvyšuje, ale je stále stejná. To hráči nechtějí slyšet a kontrují složitými výpočty, které jsou většinou (bohužel) úplně mimo. Tak jako tak lze v rámci určitého pokrytí plátna dosáhnout velmi slušné pravděpodobnosti vysoké výhry (výnosu, chcete-li).

Mnohem zajímavější je karetní hra blackjack, jejíž základy byly položeny již v 15. století. Blackjack je považován za krále karetních her a věnují se mu miliony hráčů po celém světě. Na rozdíl od rulety má hráč mnohem více možností, jak zvrátit hru ve svůj prospěch. Matematika, respektive přepočítávání karet, hraje významnou roli a nejeden hráč již přišel na to, jak nedat krupiérovi nejmenší šanci. Těmto hráčům je většinou velmi rychle zamítnut vstup do kasína.

Pokud si chcete sázení nebo hazard vyzkoušet, můžete tak učinit i z domova. Online casina a sázkařské weby nabízí skutečně komfortní zázemí a zajímavé bonusy, na které můžete ve většině kamenných heren a kasin zapomenout. Doma na vás navíc nepůsobí faktory, které by vám zbytečně odváděly pozornost. Pokud těmto rizikovým investicím příliš nevěříte, zkuste si je na nečisto. Přečtěte si o online casině více a udělejte si vlastní obrázek sami.

Jak na personalistiku?

Vema je personální informační HR systém pro komplexní řízení lidských zdrojů.

Chytrý smartphone

Nejnovější Apple iPhone 13 předčí vaše očekávání o chytrém telefonu!