Online sázení vždy není cesta k závislosti, důležitá je zodpovědnost

Kurzové sázení je fenomén, kterému v České republice podlehla spousta lidí. Objem prosázených peněz se v roce 2021 pohyboval těsně pod hranicí 400 miliard korun a více než polovina (přesně 218,2 miliardy korun) padla na výhry. Ze statistik Generálního finančního ředitelství vyplynul také přesun hráčů z heren na internet. A jak je to se závislostí? Právě na tu jsme se zaměřili v následujících řádcích.

V očích laické veřejnosti jsou téměř všichni sázkaři závislí, ovšem mnohočetné výzkumy a studie prokázaly, že se závislost vytváří pouze u poměrně malého zlomu hráčského spektra. Konkrétně se hovoří o cca 3 % problémových a méně než 1 % skutečně patologických hráčů. S trochou nadsázky lze tedy tvrdit, že sportovnímu sázení propadne každý dvacátý člověk, který se dané aktivitě věnuje.

Nemá smysl polemizovat nad tím, zda je počet závislých přijatelný, nebo ne. Sportovní sázení není čiré zlo, ale stejně tak ani dojná kráva či snadný výdělek. K hazardu je třeba přistupovat velmi obezřetně – a když už se rozhodnete zkusit štěstí, dodržujte následující pravidla. Bez nich se z příjemného zážitku stane nervydrásající záležitost, a v horším případě závislost vedoucí na samotné existenční dno.

Základní pravidla zodpovědného sázení

  • Vždy sázejte pouze pro zábavu. Sportovní sázení by se nemělo stát vašim hlavním zdrojem příjmu. Výhru berte jako příjemný bonus a vždy počítejte s vysokým rizikem ztráty vkladu. Používejte proto pouze peníze, jejichž prohra vás existenčně nijak nezasáhne.
  • Sázejte pouze u legálních sázkových kanceláři a dodržujte platné zákony.
  • Sportovnímu sázení věnujte jen část svého volného času, a to pouze v případě dobré mentální kondice. Nikdy se nepouštějte do hraní ve stresu, v opilosti nebo pod vlivem omamných látek.
  • Pokud sportovnímu sázení nerozumíte, ale přesto byste ho chtěli vyzkoušet jako přivýdělek z domova, obraťte se na někoho, kdo nabízí skutečně kvalitní sázkové poradenství. Dobrou volbou může být například RobStark.cz.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Publikováno: 19. 02. 2022

Kategorie: Peníze

Autor: administrator