Bez cestovního pojištění vás může dovolená vyjít velmi draho

Cestovní pojištěníPřiplatit si, má často stejný význam jako ušetřit a jedním z artiklů, o kterém to platí dvojnásob, je i cestovní pojištění. Doba dovolených je v plném proudu a mnoho z nás co nevidět překročí hranice – a možná i vy máte letos spoustu podobných plánů. Ať už se však chystáte do Chorvatska, do některého z členských států Evropské unie nebo na druhý konec světa, neměli byste zapomínat na cestovní pojištění. Spousta turistů jeho význam podceňuje a nepřipouští si, že by se zrovna jim mělo cokoliv přihodit. Jenomže předcházet rizikům se mnohem pohodlnější a hlavně levnější, než je pak muset řešit.

Cestovní pojištění se vyplatí i v EU

Mezi cestovateli panuje mýtus, který se váže k Evropskému průkazu zdravotního pojištění. Myslí si, že cestovní pojištění je v rámci EU zbytečné a pojišťovna uhradí veškeré lékařské zákroky a pojištění. To se však týká pouze zdravotnických zařízení z veřejných zdrojů a i tam si zpravidla musíme výrazně připlatit. Ve Francii např. cca 30 % za spoluúčast a 16 € za každý den hospitalizace. V případě soukromých zdravotnických zařízení pak máme smůlu úplně. Modrá kartička pojištěnce nezahrnuje ani nákup předepsaných léků, zdravotnických pomůcek a ošetření u stomatologa. Příplatky za spoluúčast jsou v každé zemi rozdílné a vychází z platných ceníků. Pojišťovna přitom poskytuje krytí pouze ve výši ceny za stejný zákrok v tuzemsku.

Jak za něj ušetřit?

O tom, jak je cestovní pojištění důležité mimo EU, snad ani nemusíme polemizovat. I banální lékařské zákroky mohou dovolenou několikanásobně prodražit. Obrovským poplatkům lze přitom předejít za pár desetikorun na den. Pokud se vám však ceny pojistného, které vám nabízí vaše pojišťovna, zdají příliš vysoké, využijte srovnání cestovního pojištění a pojistěte se u někoho jiného.

Kvůli platným ceníkům nebudete muset obrážet pojišťovny nebo vyhledávat informace na jejich webových stránkách. Rychlé a přesné porovnání produktů najdete na srovnávacím serveru ušetřeno.cz. Stačí vyplnit několik základních údajů (věk pojistníků, cílová destinace, doba trvání pojištění) a zobrazí se vám aktuální nabídky, včetně detailních informací o produktech. Cestovní pojištění srovnání je rychlý a komfortní způsob, jak získat to nejlepší pojištění za nejvýhodnější cenu.