Jednatelem snadno a rychle

Rozhodli jste se dát vale zaměstnaneckému poměru a uvažujete, že se stanete jednatelem společnosti s ručením omezeným, případně majoritním akcionářem společnosti akciové? Většinu začínajících byznysmanů odrazuje poměrně zdlouhavý proces zakládání společnosti, který se neobejde bez nepříjemného obcházení úřadů. Na konci na vás často čeká zamítnutí a nezbude vám, než se do boje s nepřejícími byrokraty pustit znovu. Založení firmy svépomocí je však nejen časově náročné, ale navíc se neobejdete bez základního kapitálu. Pokud se vám bokem neválí dvě stě tisíc (na s.r.o.) nebo dva miliony (na a.s.), máte smůlu.

Objevte kouzlo ready-made

O tom, jak ušetřit za pronájem kanceláře jsme vás již informovali. Virtuální sídlo Praha lze pořídit za několik set korun měsíčně. Méně z vás ale tuší, že se dá ušetřit i za založení vlastní společnosti. Řešení se nazývá ready made, což ve volném překladu znamená „předpřipravená“. Takzvané ready made společnosti (ať už jde o s.r.o. či a.s.) jsou zapsány v obchodním rejstříku a „fungují“. V praxi však nevyvíjí žádnou aktivitu a čekají na to, až si je někdo koupí. Výhody, které plynou z koupě takové společnosti, jsou jasné. Nebudete muset skládat základní kapitál a navíc se stanete jednatelem ze dne na den. Kontaktu s úředníky se nadobro vyhnete.

Další výhody ready made společnosti

Mezi další výhody patří i historie společnosti. Prodej s.r.o. je vynikající cestou, jak se dostat k subjektu, který je v obchodním rejstříku již několik let. Taková firma budí u klientů i partnerů mnohem větší důvěru, než „rychlokvaška“, která se v obchodním rejstříku hřeje teprve pár týdnů. A na co si dát pozor? Předtím, než si koupíte vlastní společnost, si o ní zjistěte, zda není zadlužená či se nenachází v úpadku. Nestává se to často a zvolíte-li jako prodejce renomovaného prostředníka, problémům se zcela jistě vyhnete. I tak je ale namístě známé pořekadlo – Důvěřuj, ale prověřuj...

Publikováno: 12. 09. 2012

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: prodej s.r.o. | ready made | virtuální sídlo praha