Jak si otevřít truhlářskou dílnu?

Jste šikovní a rádi pracujete se dřevem? Uvažujete o tom, že byste si vyrobili vlastní nábytek? Nebo si dokonce otevřeli truhlářskou životnost? A co vám v tom brání? Není nad nábytek vyrobený na míru. Tedy z poctivého masivního dřeva. Takový vám vydrží na doživotí. A kdo vám ho vyrobí? Nikdo jiný než truhlář.

Vyplňte díru na trhu

Zručný truhlář vyrobí postel, stůl, židle i kuchyňskou linku. Zkrátka v podstatě veškerý nábytek. A ten starý zase zrenovuje. K tomu postaví zahradní domek, pergolu, přístřešek na auto i garáž. Zkrátka má zlaté ručičky, za které je v současné době spousta lidí ochotná platit zlatem. Truhláři jsou totiž nedostatkoví řemeslníci.

Absolvujte truhlářský kurs

Máte už s truhlařinou nějaké zkušenosti? V tom případě si je můžete oprášit na některém z rekvalifikačních či víkendových kurzů. Ty jsou ale vhodné i pro amatérské truhláře s minimum zkušeností. Ještě před tím si ale budete muset založit truhlářskou dílnu. Ta by spolu s truhlářským stolem nebo-li ponkem měla být vybavena také základním nářadím a náčiním.

Vrtačky a vrtáky

Základnímu truhlářskému vybavení dominují vrtačky a vrtáky. Nezbytné jsou elektrické, akumulátorové i stojanové. Nutné také budou vrtáky různých délek i průměrů, které využijete na předvrtání děr pro šrouby a vruty.

Brusky a brusné papíry

K opracování povrchů a jemnému broušení dřevěných ploch slouží brusné papíry různé zrnitosti a brusky, ať již se jedná o vibrační, excentrickou či pásovou.

Frézky na dřevo

K tvarovému obrábění dřeva se pak používá frézka na dřevo. Na e-shopu simek.eu jsou k mání frézky na na drážkování, lamelovací, sanační, čepovací, jednoruční, klasické horní frézky stejně jako ty kombinované.

Pily

Žádný truhlář se dále neobejde bez pil. Ručních mechanických i elektrických. Určitě investujte do pily okružní, přímočaré, šavlové a pokosové. Z mechanických doporučujeme děrovku, ocasku a kapovačku. Není toho zrovna málo. Naštěstí se jedná o jednorázovou investici, která se vám navíc, budete-li dobří, rychle vrátí.

Publikováno: 30. 11. 2022

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator