Pilotujete soukromé letadlo? Nezapomeňte se pojistit!

pilotŽivot je nevyzpytatelný a jeden nikdy neví, co se může přihodit. Rizika jsou všude kolem nás, a právě proto je vhodné zvážit ochranu formou příslušného pojištění. Nabídka je velmi pestrá a v podstatě se lze pojistit vůči čemukoliv. V následujících řádcích se zaměříme na poměrně nový produkt, který ocení každý, kdo se věnuje poměrně rizikového koníčku – pilotování soukromého letadla. Vlastníte-li pilotní průkaz a pravidelně shlížíte na zem z ptačí perspektivy, bude se vám pojištění pro pilota hodit.

Pro koho je pojištění pro pilota určeno?

Pilotování se nemůže věnovat každý. Cesta k pilotnímu průkazu není snadná a zájemci musí složit náročné testy, projít výcvikem a školením. Pilot se musí umět soustředit, řešit krizové situace a zvládnout stres. A přestože jde o nejbezpečnější způsob cestování, i drobná chyba může mít fatální následky. V praxi však nejde pouze o havárii, ale také o neúmyslné poškození přístrojů nebo některé části letadla. Opravy bývají finančně náročné a následky si ponesete ještě po několik dlouhých let. Nelétalo by se vám lépe s pocitem, že se o případnou náhradu škody postará pojišťovna? ultralight Pojištění pilotů je vhodné pro každého, kdo léta s vypůjčeným letadlem a samozřejmě i pro instruktory nebo žáky leteckých škol. Nejrizikovější skupinou jsou nezkušení piloti a začátečníci. Pojistit se lze pro létání v ultralehkých letounech a vrtulnících, kluzácích a ultralehkých motorových vírnících. Pilotujete-li některý ze zmíněných strojů i vy, bude se vám hodit pojištění pilota online, které nabízí společnost Ergo.

Proč se pojistit u Ergo?

Ergo pojišťovna nabízí produkt s nejnižší spoluúčastí (pouze 10 %) a volitelným limitem pojistného plnění ve výši 50 až 600 tisíc korun. S rostoucím počtem nalétaných hodin navíc získáte slevu až 20 %. Pojistka platí i bez příplatku celosvětově, a to i pro amatérské soutěže. K produktu lze sjednat také připojištění občanské zodpovědnosti a připojištění finančních škod. Spolehněte se na dlouholeté zkušenosti Ergo pojišťovny a.s. a nespoléhejte na náhodu. ERGO pojišťovna působí na českém trhu od roku 1994 a svým klientům nabízí i další výhodně produkty jako je cestovní pojištění, majetkové pojištění, životní pojištění a v neposlední řadě pojištění odpovědnosti občanů. Více informací o pojišťovně ERGO a nabídce jejich produktů se dozvíte na www.ergo.cz.

Publikováno: 04. 08. 2015

Kategorie: Pojištění

Autor: Adam

Tagy: pojištění pro pilota