Podnikání během studia? Když víte, jak na to, jde to!

Je celá řada úspěšných firem, které mají jednu věc společnou – jejich majitelé začali vydělávat již během studií. Díky tomu si právě na vysoké, mnozí dokonce ještě na střední škole vytvořili finanční nezávislost a řídili více svou firmu, než aby se věnovali studiu. Mnozí se samozřejmě podivovali nad tím, jak zvládali psát bakalářské práce a jak vlastně mohli studium dokončit. Mnozí samozřejmě přiznali, že využívali služeb, které jim veškeré podklady k dané práci dodali a tím jim svým způsobem práci zpracovali téměř do finální podoby. A samozřejmě se obrátili na marketingové specialisty, díky kterým šlo podnikání strmě nahoru. Perfektní zpráva pro ty, kteří chtějí také začít podnikat již na škole. Pojďme se tedy podívat na to, jaké jsou dnes možnosti.

Ideální je internet a online podnikání

Tím nejjednodušším způsobem, jak začít podnikat ještě na škole, je samozřejmě podnikání na internetu. To patří mezi ty nejsnadnější možnosti, které vůbec existují. Tu nejdokonalejší formu poté nabídnou hlavně různé partnerské, tedy affiliate programy. Zkrátka a jednoduše k někomu směřujete zákazníky, ten jim prodává zboží a vyřizuje vše potřebné a vy už jenom získáváte nezbytné provize. A tak máte stále možnost psát diplomové práce, nebo jakékoliv jiné právě svépomocí. Jakmile se ale začne celý projekt rozjíždět, byla by škoda mu nevěnovat energii, když studium lze absolvovat jednodušším způsobem.

Zkuste také internetový obchod

Ne vždy ale musíte podnikat pouze tímto způsobem, jelikož dalším z těch oblíbených je i online prodej. Eshop lze dnes založit za několik minut, poté stačí věnovat pár hodin jeho nastavení a již se můžete vrhnout do vyřizování prvních objednávek. Navíc drobnější zboží můžete držet skladem třeba ve svém pokoji na koleji. U objemnějšího zboží je dobré zvolit dropshipping. Unikátní forma prodeje, kdy zboží odchází k zákazníkovi přímo ze skladu vašeho dodavatele a to navíc pod vaším jménem. Zákazníka tedy nepřesouváte nikomu jinému.

Buďte na volné noze

Podnikání ale nemusí být nutně o tom, že něco prodáváte. Stejně tak můžete poskytovat služby, ke kterým nepotřebujete nic jiného, než stůl a počítač. Je to třeba online marketing, grafické práce, nebo dnes tolik žádané programování. Navíc si zakázky řídíte sami, a tak v době, kdy píšete své disertační práce, zkrátka nové neberete, a po úspěšném dokončení opět pokračujete v nabírání klientů. Tato možnost má navíc tu výhodu, že můžete o pomoc požádat i své spolužáky ze stejného oboru, kteří mohou už na škole pracovat pro vás. A tak můžete položit základy třeba v budoucnu velmi úspěšnému studiu, které získá ty nejlepší zakázky na našem i světovém trhu. A i to je důvod, proč začít s byznysem právě na škole, jelikož to jsou i tolik ceněné kontakty, které v budoucnu budete mít a budete se na své známé, přátele a spolužáky kdykoliv obrátit, budete-li potřebovat pomocnou ruku.

Publikováno: 18. 10. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: podnikání během studia