Pravděpodobnost výhry na automatech

onlineautomaty3Automaty evokují představu rychle vydělaných peněz, ale ve skutečnosti je pravděpodobnost, že si z herny či kasina odnesete tučnou částku, velmi nízká. Zisk provozovatelů se pohybuje mezi 10 – 20 %, což je ve srovnání s jinými hazardními hrami poměrně nízká hodnota. Jenomže zjistit, který automat právě "dává", je prakticky nemožné. Někteří hráči zastávají mylný názor, že doba, kdy se na válcích či displeji objeví magická výherní kombinace, lze odhadnout. Bohužel nemají pravdu – automaty fungují na principu náhodného generování kombinací a jsou nastaveny na určitý výherní poměr. Skutečně není možné určit, kdy a jak výhru vydají.

Jaký je výherní poměr u automatů?

Následující příklad hovoří za vše. V případě automatu se třemi válci po deseti symbolech je počet náhodných kombinací rovný tisíc. Přestože je však přístroj nastaven na generování 10 % zisku a měl by tedy vyplatit devět set mincí z každého tisíce vložení, hráč může získat na první pokus jackpot, anebo nevyhrát nic ani na miliontý pokus.

Hrát můžete i zdarma, online a bez registrace

Shrnuto a podtrženo, nehleďte na výherní automaty jako na zdroj vysokého zisku a raději si je zahrajte pro zábavu – ideálně zdarma. V prostředí herny to samozřejmě nejde, ale z pohodlí domova najdete nejlepší automatové hry na tématickém portálu Online-automaty.com. Web nedávno prošel zdařilým redesignem a je ještě přehlednější než dřív. automaty-online Na své si přijdou začátečníci, kteří se ve světě automatových her neorientují, ale také zkušení hráči. Pro první skupinu jsou připraveny články, které se věnují obecným radám a doporučením (např. jak začít, kde hrát, jak se zaregistrovat či jak vyplatit výhru) ohledně hraní v internetových kasínech. Ti ostatní si jednoduše zvolí příslušnou kategorii a zahrají si výherní automaty zdarma bez omezení. Nás potěšilo praktické rozdělení sekcí, které výrazně usnadňuje hledání specifické hry. Uživatelé mohou vybírat mezi počtem válců, ale také specifickým software (např. automaty JPM, Kajot, Admiral apod.). Vyzkoušíte to i vy?

Publikováno: 13. 04. 2015

Kategorie: Peníze

Autor: Adam

Tagy: pravděpodobnost výhry na automatech