Profesionální potisk je nejlepší

Originalita se z našeho světa pomalu a jistě vytrácí. Vidět to je nejen na herním, potažmo filmovém průmyslu, ale také v oblasti konfekce. Kdo chce dnes vypadat alespoň trochu originálně, a přitom těžce neplatit u krejčího, ten má obvykle smůlu. I když jedno řešení by zde bylo, a sice potisk.

Levné nerovná se kvalitní

Potisk je poměrně levná záležitost, nicméně i tak se překvapivě dost lidí na něm snaží ušetřit ještě více. Ono totiž není zase tak složité realizovat si ho i u sebe doma. Stačí mít jen tři základní věci – tiskárnu, počítač a nažehlovací papír do tiskárny. Bavlněné tričko s potiskem si tak může skoro každý vytvořit sám. Má to však smysl? Víceméně ne. Výsledek totiž často pokulhává za očekáváním. Navíc je s tím relativně hodně práce. I v základním grafickém editoru není pro naprosté laiky vůbec snadné vytvořit nějaký relevantní obrázek. Komu však stačí jen nápis, ten se příliš mořit asi nebude. Výtvor pak už jen stačí vytisknout na výše zmíněný papír a ten následně přežehlit na textil. Většinou se nejedná o žádnou slávu hned od začátku, avšak někdy může potisk vydržet i překvapivě dlouho bez výraznějších změn. Jakmile se ale hodí do pračky, je s ním konec. K tomuto účelu se totiž běžně nepoužívá žádné levné nažehlování, ale moderní techniky typu sítotisk, které v domácích podmínkách adekvátně napodobit nelze.

Odborná práce

Profesionální potisk je sice dražší, avšak vydrží více než pouze jediné vyprání. Tričko, kšiltovku nebo třeba pánskou košili s potiskem je možné nosit dlouhá léta, aniž by se na potisku objevily nějaké výraznější deformity. I návrh vlastního loga je daleko jednodušší než ve víceméně jakémkoliv grafickém editoru, které se běžně používají na PC. Navíc lidé, jež nebudou schopni ani tak vytvořit nic kloudného, mohou případně lehce upravit stávající výtvory, kterých obvykle dávají e-shopy k dispozici více než dost.

Publikováno: 24. 05. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: administrator