5 způsobů, jak ušetřit v kanceláři

Čím to, že mimo pracovní dobu šetříme, na čem můžeme, ale v pracovním prostředí máme tendenci zbytečně utrácet? Udělejte krok kupředu, inspirujte se následujícími tipy a dejte přehnaným výdajům stopku.

1. Vyměňte kancelář za domácí pracovnu

Zdaleka největší úspory dosáhnete výměnou pracovního prostředí. Položte si otázku, zda kancelář opravdu potřebujete – pokud ne, neplaťte zbytečně za její pronájem a raději si vytvořte komfortní pracovnu. Ročně ušetříte minimálně desítky tisíc korun.

2. Tiskněte levněji

Víte o tom, že kvalitní tonery Canon seženete i za zlomek ceny? Poohlédněte se po tzv. kompatilních neboli alternativních náplních. V případě produktů od prověřených výrobců je kvalita srovnatelná s originálními náplněmi. Výše roční úspory jde ruku v ruce se spotřebou tonerů. Čím více tisknete, tím více šetřte. Široký sortiment tonerů najdete například na tonerdepot.cz. V nabídce narazíte na kazety pro tiskárny všech světových výrobců. Prodejce má v nabídce tonery Brother, Epson, OKI, Lexmark, HP a další značky.

3. Nábytek z bazaru

Pokud se na zařizování kanceláře nebo pracovního koutu teprve chystáte, rozhodně se poohlédněte po nábytku a příslušenství z druhé ruky. Překvapí vás, kolik firem se zbavuje velmi zachovalého zařízení.

4. Místo kelímků hrnek

Podle statistik průměrný zaměstnanec spotřebuje pět plastových kelímků za jediný den. Ročně to je více než tisícovka zbytečných kelímků, jejichž funkci by zastal jediný hrnek. Domluvte se se svými kolegy a začněte společně používat porcelán. Stejně se z něj lépe pije!

5. Šetřete s elektřinou

Výdaje za elektřinu můžete dramaticky snížit ještě před tím, než začnete používat spotřebiče. Při výběru se zaměřte na energetickou třídu a preferuje co nejnižší odběr. V průběhu dne nenechávejte v provozu počítače a další zařízení, která nikdo nepoužívá. Větší firma takto svědomitým přístupem ušetří nezanedbatelnou částku!

Publikováno: 25. 02. 2020

Kategorie: Peníze

Autor: administrator