Chcete založit společnost? Víme, jak ušetřit stovky tisíc!

Ready madeZačínající podnikatelé mají těžký chleba. Musí totiž investovat nejen do samotného podnikání, ale také složit základní kapitál, který je jednou ze základních podmínek pro založení společnosti. V případě „es er óčka“, tedy společnosti s ručením omezeným, je výše základního kapitálu stanovena na 200.000 ,- Kč. Máte-li zálusk na akciovku, připravte si rovné 2 miliony. Pokud takovým obnosem nedisponujete a netušíte, kdo by vám ho mohl poskytnout, nezoufejte. Existuje způsob, jak se stát jednatelem vlastní společnosti i bez toho, abychom museli složit základní kapitál. Hned na úvod podotýkáme, že jde o zcela legální cestu, která se v západních zemích využívá velmi dlouho.

Vítejte ve světě rady made

Ready made společnost představuje nejrychlejší způsob, jak začít rychle podnikat i bez toho, aniž byste museli shánět peníze na základní kapitál. Jak už sám název napovídá, jde o již založenou společnost, která je zapsána v obchodním rejstříku. Její základní kapitál byl složen a účetně vyveden, avšak samotná společnost nevyvíjela žádnou aktivitu a nemá vůči nikomu jakékoliv závazky. Společnosti tohoto typu jsou zakládány pouze za účelem dalšího prodeje a ušetří novému jednateli spoustu starostí, které by ho čekaly během vyřizování veškeré administrativy.

Další výhody ready made

Firmy, které prodávají ready made společnosti, je většinou nabízí v cenovém rozpětí 20 – 30 tis. (s.r.o.), tedy částku až desetkrát nižší, než jaká je výše základního kapitálu. Nižší vstupní investice však nejsou jedinou výhodou „předpřipravené“ společnosti. S ready made získáte firmu, která již nějaký ten pátek „existuje“, což ve vašich klientech vyvolá dojem, že nenavazují spolupráci s nějakou rychlokvaškou. Subjekty, které se zabývají prodeje ready made společností navíc nabízí i poskytnutí sídla, účetnictví a další přidružené služby, které vám ušetří spoustu času a peněz.