Vybrat firemní informační systém je kumšt. Jak na to?

Bylo vám řečeno, že máte nejvyšší čas na implementaci informačního systému, protože může vašemu podnikání jedině prospět? To jistě ano, ale pouze za předpokladu, že zvolíte skutečně funkční řešení. A nabízí se otázka, jak se zorientovat na trhu plném produktů s různými funkcemi v výhodami...

Víte, co opravdu potřebujete?

V prvé řadě byste si měli ujasnit, zda vám bude stačit účetní software, nebo spíše komplexní ERP, který toho umí podstatně více. V žádném případě nepodceňujte výběr produktu a podrobně se seznamte s funkcionalitou, ovládáním a dalšími důležitými kritérii. Neméně podstatná je i náročnost implementace. Pokud se vám podaří překonat všechna úskalí a začnete používat kvalitní firemní informační systém, dosáhnete skvělých výsledků. Standardizace a automatizace mnoha rutinních procesů je teprve začátek. ERP nabízí mnohem více výhod.

Český ekonomický systém vyhovuje (téměř) každému

Měli byste si nechat vytvořit informační systém na míru? Snad jen v případě, že máte peněz nazbyt a spoustu času. Vývoj vlastního softwaru je finančně i časově náročný a pro většinu firem se jeví jako zbytečný. Jako volba rozumu se naopak jeví český firemní systém RIS od Saul IS. Jedná se o modulový systém a je k mání v několika variantách. Pro OSVČ a menší firmy je dobrým řešením RIS Start s moduly pro účetnictví, majetek, obchod a sklady. Implementace je rychlá (cca jeden den) a vždy se nabízí možnost přechodu na standardní verzi RIS s mnoha dalšími moduly (kontroling, finance, personalistika...). V nabídce nechybí ani manažerská nadstavba TOP-RIS a výrobní podnikový systém AR-RIS. Vyšší verze podnikového systému mohou obsahovat licence pro desítky až stovky uživatelů. Podrobnosti najdete na www.saul.cz. Odborníci vám rádi doporučí ideální řešení.

Publikováno: 04. 04. 2018

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam