Cenu benzínu neovlivníte, ale cenu povinného ručení ano

Povinné ručení Provoz automobilu představuje pro rodinný rozpočet poměrně významnou položku. A nejde jen o pohonné hmoty, jejichž cenu bohužel nijak neovlivníme (jediné, co je více méně v našich silách, je omezit dopravu autem jako takovou), ale také údržbu a povinné ručení. O tom, jak auto udržovat v dobrém technickém stavu a nemuset zbytečně utrácet za náhradní díly dříve, než se přirozeně opotřebují, se dočtete na motoristických magazínech. My vám prozradíme, jak ušetřit za zmíněnou pojistku.

Povinnému ručení se žádný provozovatel motorového vozidla nevyhne. Jde o povinné pojištění, které slouží ke krytí škod způsobených ostatním účastníkům silničního provozu a musí ho mít ze zákona každý majitel automobilu nebo motocyklu. Vzhledem k množství pojišťoven, které mají povinné ručení ve svém portfoliu, je ovšem cenové rozpětí pojistného neméně široké. Cena povinného ručení se v praxi výrazně liší a rozdíl může činit i několik tisíc korun ročně.

Nechcete-li za povinné ručení platit více než doopravdy musíte, poohlédněte se po výhodnější alternativě a to klidně hned teď. Už dávno neplatí, že jediným způsobem, jak zjistit ceny ostatních pojistných produktů, je fyzicky obejít všechny pobočky pojišťoven – ceny pojištění lze porovnat pomocí specializovaného online srovnávače. Stačí zadat několik základních parametrů o majiteli vozidla a vozidle samotném a obratem se zobrazí všechny výhodnější varianty. Jednoduché, rychlé a efektivní, co říkáte? Další výhoda online srovnání tkví v možnosti uzavření smlouvy přímo na webu. Pokud je vám zdlouhavá administrativa proti srsti, určitě pohodlné vyřízení nové pojistky přes internet oceníte.

Chcete-li se při porovnání povinného ručení vyhnout nutnosti zadávání kontaktních údajů (většina serverů vyžaduje telefonní číslo), vyzkoušejte www.mpojisteni.cz. Portál umožňuje anonymní porovnání a navíc nabízí zájemcům tým odborných poradců, kteří jsou vždy připraveni s vyřízením nového povinného ručení pomoci. Na webu se mimo jiné dozvíte i spoustu důležitých informací o povinném ručení a aktuality, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

Publikováno: 16. 08. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam