Cetelem a Home Credit – nejoblíbenější nebankovní společnosti v ČR

Kvůli neuváženému vypůjčování a prohlubování dluhových pastí padla nebankovní sféra do nepříliš lichotivého světla. Na vině nebyli však nebyli pouze nezodpovědní věřitelé, kteří využívali půjčky i přesto, že je nebyli schopni řádně splácet, ale také soukromí investoři, jež je „důmyslnými“ smlouvami vědomě připravovali o majetek. I přesto se v našich končinách najde celá řada věřitelů, kteří si drží vynikající kredit a jejich služby směle konkurují těm z bankovní sféry. Patří mezi ně i přední poskytovatelé spotřebitelských úvěrů, společnosti Home Credit a Cetelem.

O Home Credit

Společnost Home Credit a.s. je jedním z členů skupiny PPF (jedna z největších investičních a finančních skupin ve střed ní a východní Evropě) a její vznik datujeme rokem 1997. O její oblibě hovoří fakt, že v první polovině roku 2012 poskytla úvěry ve výši 4,18 miliardy Kč. V současné sobě nabízí široké portfolio produktů, mezi které spadají nákupy na splátky, kreditní karty, účelový úvěr na automobil, pojištění a v neposlední řadě i populární Home Credit půjčka, která lze sjednat až do výše 150 000 Kč.

O Cetelem

Společnost Cetelem a.s. je dceřinou společností francouzské banky BNP Paribas Personal (ta poskytuje půjčky již od roku 1953) a v České republice působí více než patnáct let. Podobně jako Home Credit, i Cetelem nabízí obsáhlé spektrum produktů, mezi kterými nechybí kreditní karty, nákupy na splátky, pojištění a účelové i neúčelové úvěry. Nejoblíbenější je bezesporu osobní Cetelem půjčka do výše 1 mil. Kč.

Která je ta NEJ?

Obě společnosti se řídí pravidly zodpovědného úvěrování a rozhodně neposkytnou finanční prostředky každému. Přesto jsou mnohem dostupnější, než klasické banky a to především díky individuálnímu přístupu ke klientům. Který z věřitelů nabízí výhodnější úvěry ovšem s určitostí konstatovat nemůžeme. Jak Cetelem, tak Home Credit, lákají zákazníky celou řadou akčních nabídek a proto je nejrychlejším způsobem přímě porovnání konkrétního produktu prostřednictvím některého z online srovnavačů. My doporučujeme portál ušetřeno.cz, který vždy pracuje s aktuálními ceníky a je proto schopen poskytnou přesné informace.