Dárky s vůní oliv patří mezi netradiční zpestření k narozeninám

Chcete partnera překvapit něčím novým a nemáte žádný nápad, čím byste se opravdu blýskli? Přitom je tolik možností, rozhlédněte se kolem sebe a nebudete muset procházet bezmyšlenkovitě regály obchodů a výkladní skříně. Obdarovat lahůdkou, kterou znal už antický Řím? Pokud vás taková věc na první pohled zaujala, není nic snadnějšího než vyzkoušet cestu kolem Středozemního moře, tentokrát však jen prstem po mapě. Omamná vůně vás ale rozhodně bude provázet…

Máte zálusk na něco opravdu speciálního?

Chtěli byste udělat radost někomu, o kom víte, že je pravým gurmánem tělem i duší a umí si vychutnávat život plnými doušky? Potom je tip na dárek zcela jasný, středomořská gastronomie, nechť je vám inspirací. Byla by škoda obejít tak výborný potenciál plný chuti a aroma, které vytváří sama příroda. Balsamico aneb balzamikový ocet, to je tajná ingredience, co vám možná ještě v kuchyni chyběla k úplné dokonalosti. Jak jistě víte i z české kuchyně, nejde o žádnou vzácnou specialitu, která by byla k dostání jen ve specializovaných obchodech. Naopak, můžete si ji dopřávat dnes a denně, podle toho, kdy máte chuť. Dochutí totiž mnoho vašich oblíbených jídel a přidají jim ještě pár dalších hvězdiček v hodnocení.

Lanýže měli rádi už v antickém Římě

Co všechno se vám vybaví, když o nich uslyšíte? Lanýže jsou pochoutkou, která má výbornou pověst a jistě tušíte, že mají bílou i černou variantu – a ty se vzájemně dost odlišují. Přesto však mají jedno společné, dobře se kombinují s různými pokrmy a skvělé jsou i samotné. Naložené v olivovém oleji pak nabídnou ještě víc, jde o ideální surovinu středomořského regionu, jíž si všichni znalci tolik pochvalují. Vždyť lanýže jsou klasikou luxusních restaurací, nebo snad ne?

Publikováno: 24. 02. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: administrator