Jak si půjčit a nenaletět? Přistupujte k nebankovním půjčkám zodpovědně!

Rychle pujckyVánoce takříkajíc klepou na dveře a i vy si možná pohráváte s myšlenkou ohledně půjčky na dárky. Ostatně proč ne – poskytovatelé půjček lákají na nejrůznější akce a bonusy, kterým odolá jen málokdo. Zároveň jde o období, kdy se na nebankovní scéně vyrojí spousta nových podvodníků a lichvářů. Nechcete-li jim sednou na lep, řiďte se při věřitele následujícími radami. Prozradíme vám, jak vybrat nejlepší nebankovní půjčku a nespálit se.

Nejlepší půjčka na dárky je...

Tak která je ta nejlepší? Možná vás to překvapí, ale žádná. Zeptáte-li se kteréhokoliv finančního poradce na půjčku na dárky, protočí se mu panenky. Pravdou je, že jakákoliv půjčka na něco, co ve skutečnosti nepotřebujeme, je zbytečná a maximálně nevýhodná. Důkladně si rozmyslete, jestli by vašemu rodinnému rozpočtu neprospěly skromnější Vánoce. Zadlužit se kvůli dárkům je lidově řečeno blbost.

Nepůjčujte si od neznámých společností

Pokud jsme vás o úvěru neodradili v předchozím odstavci, případně potřebujete peníze na jiné účely než na dárky, buďte obezřetní při hledání solidní nebankovní společnosti. Přečtěte si recenze půjček, které vám padly do oka a přečtěte si názory a zkušenosti lidí, kteří již s daným věřitelem měli co dočinění.

Alfou a omegou je srovnání konkurence

Nebankovních půjček je jak máku a je nepravděpodobné, že byste si napoprvé vybrali tu nejvýhodnější. Navíc je velmi zdlouhavé, hledat informace svépomocí a proto neváhejte využít přehledné porovnání produktů. Nezapomeňte, že hlavním ukazatelem je RPSN, protože zahrnuje úroky a zároveň veškeré poplatky. Výjimkou jsou půjčky bez registru ihned, kde se roční procentuální sazba nákladů může vyšplhat až na tisíce nebo desítky tisíc procentních bodů. Důvodem je krátká doba splatnosti, která se pohybuje v řádu dní až týdnů. Tip na závěr: Ucelený přehled nebankovních i bankovních půjček, jejich recenze, porovnání a spoustu praktických rad najdete na portálu spocitat-pujcku.cz. A nezapomeňte se podívat na sekci podvodné půjčky. Třeba v ní najdete společnost, u které jste si chtěli půjčit.

Publikováno: 16. 12. 2014

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam