Dosloužilo vám auto? Víme, kde autovraky vykupují za hotové

Co s automobilem, který má svá nejlepší léta za sebou? Klasický prodej nepřipadá v úvahu a nechat ho zahálet na zahradě, nebo ještě hůř – na veřejném parkovišti, kde by zabíralo místo pojízdným vozidlům? Tudy cesta nevede. Raději se obraťte na autovrakoviště, které vám za vůz adekvátně zaplatí. Správnou volbou je služba zahotove.cz. Funguje celorepublikově, a to po celý rok. Nebudete díky ní muset řešit komplikovanou administrativu a peníze dostanete ihned po podpisu smlouvy.

Jak zjistíte, kolik za autovrak dostanete?

Bez ohledu na to, zda je vaše auto „jen“ nepojízdné či havarované a nechystáte se ho zprovoznit, nebo naplňuje definici autovraku, zjistíte přesnou cenu na telefonní lince uvedené na webových stránkách. Další možností je online formulář. Vyplníte ho a výkupní technik vám obratem odpoví. Cena přirozeně závisí na technickém stavu automobilu, na jeho značce, modelu a stupni výbavy. Při kalkulaci hrají roli také další faktory, jako jsou poptávanost náhradních dílů pro konkrétní vozidlo a aktuální výkupní cena kovů.

Co vás čeká a nemine?

Důvodem, proč všude chátrají nepojízdná auta, jsou obavy jejich majitelů z náročného a papírování. Možná je to i váš případ, a právě výkup autovraků Praha či v jiné lokalitě vás vyvede z omylu. Vykupující vám předloží připravenou smlouvu a zajistí převedení vozu v registru, jakožto i další formality, které jsou nedílnou součástí procesu výkupu. Vám bude stačit občanský průkaz, malý a velký technický průkaz. A pokud vozidlo nevlastníte, pak i plná moc ke změně vlastníka. Vzor ke stažení najdete na webu společnosti, která zajišťuje výkup autovraků. Jakmile výkupčí převezme vůz, vydá vám protokol o převzetí vozu k likvidaci. Tím to pro vás končí, máte o starost méně a v kapse až několik tisíc korun.

Publikováno: 06. 01. 2020

Kategorie: Peníze

Autor: administrator