Jak vymoct pohledávku bez inkasní agentury?

Vymáhání-pohledávek-onlineDlužník je v nezáviděníhodné pozici, ale to samé lze konstatovat i o jeho věřiteli. Nejde-li o zavedenou finanční instituci, která s podobnými případy tak nějak „počítá“, může se z věřitele kvůli druhotné platební neschopnosti stát další dlužník. Dostali jste se do podobné situace i vy a máte stále více nesplacených pohledávek? Má vůbec cenu je řešit, nebo je lepší smířit se s tím, že už žádné peníze neuvidíte a napříště obchodovat s někým důvěryhodnějším? Máme pro vás dobrou zprávu, vymáhání pohledávek může být velmi efektivní – stačí vědět, jak na to. Jednou z možností vymáhání pohledávek je spolupráce s inkasní agenturou. To ovšem znamená počítat s nemalými náklady a doufat, že se inkasní agentura bude činit. Druhá a mnohem schůdnější varianta je vymáhání pohledávek s pomocí advokátní kanceláře. Zajímá vás, jak celý proces probíhá?

Jak probíhá vymáhání pohledávek v praxi?

Po předložení pohledávky advokát posoudí, jestli je vůbec reálné ji vymoct a pokud shledá, že ano, kontaktuje dlužníka a vyzve ho, aby dlužnou částku uhradil. Jde o opatření, které je od 1.1.2013 povinné, ale v podstatě jde pouze o formalitu, protože většina dlužníků na výzvu nereaguje, nebo úhradu dluhu rovnou odmítne. Následuje podání žaloby k soudu nebo rozhodčímu soudu a až soudce (nebo rozhodčí soudce) rozhodne o přiznání pohledávky. Poté může dojít k vymožení formou exekuce a po celou dobu jejího trvání advokát na jednání exekutora dohlíží. V případě, že dlužník vyhlásí úpadek, advokát přihlásí pohledávku do insolvenčního řízení.

Služby zkušených advokátů jsou zdarma

Nechcete-li ztrácet čas osobním jednáním, obraťte se na advokátní kancelář FABIAN & PARTNERS, která v rámci komplexních služeb nabízí vymáhání pohledávek online. Nominální hodnota pohledávky, kterou se advokáti budou zabývat (a to již 24 po jejím převzetí), začíná na 500 Kč. V případě úspěšného vymožení obdržíte 100 % z vymožené výše pohledávky a samozřejmě i případné úroky, smluvní poplatky apod. Advokátní kancelář bude požadovat náhradu po dlužníkovi (vyhl. 177/1996 Sb.). Ano, pochopili jste správně, služby vás nebudou stát ani korunu a navíc vše vyřídíte z pohodlí domova!

Publikováno: 12. 06. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: vymáhání pohledávek | vymáhání pohledávek online