Podnikání

Závitové kalibry mají v průmyslu bohaté uplatnění

V průmyslovém segmentu se používá pestrá škála nástrojů, mezi nimiž jsou kromě jiného také kalibry. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství druhů, přičemž jedny z nejpoužívanějších jsou závitové kalibry.

Hlavním účelem kalibrů je kontrolovat výrobky, aby odpovídaly předepsané dokumentaci. Ještě musíme podotknout, že se nejedná o měřící nástroje, ale pouze kontrolní.

Závitové kalibry a jejich využití

Pokud vyrábíte předměty se závity, je nezbytné kontrolovat, jestli skutečné rozměry závitu odpovídají těm předepsaným. Jedině tak předejdete zmetkovosti. Závitové kalibry jsou k dostání v několika variacích. Připraveny jsou kalibrační trhy i závitové kalibrační kroužky. Jestliže máte specifické požadavky, je možné si nechat vyrobit kalibr na míru.

Pro výrobu se používají speciální kalibrační oceli. Stačí se podívat do produktového portfolia společnosti Michovský – TOOLS s.r.o., kde najdete vnitřní i vnější závity, a to konkrétně M, G, UNF, UNC, NPT, UNERF, TR, BSF, UNJEF a Rp.

Kalibry disponují dvěma stranami, a to dobrou a zmetkovou. V okamžiku, kdy se zmetková vleze do závitu, potom je rozměr špatný.

Další druhy kalibrů

Ještě máte k dispozici válečkové kalibry. Jak už samotný název napovídá, pomohou s kontrolou vnitřních průměrů válcového otvoru. Stejně jako závitové, tak i válečkové kalibry mají dobrou a zmetkovou stranu.

Společnost Michovský – TOOLS s.r.o. má připraveny i další nástroje, mezi něž patří frézy, vrtáky, potřeby pro soustružení, závitníky, upínání a měřidla. Zastřeší tedy všechny vaše potřeby v rámci průmyslové výroby.

Více informací najdete na stránkách výrobce, kde je i poptávkový formulář. Máte tedy otázku? Formulář vyplňte, odešlete a potom vyčkejte na odpověď. Personál se vám ozve co nejrychleji.

Napsat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Jak na personalistiku?

Vema je personální informační HR systém pro komplexní řízení lidských zdrojů.

Chytrý smartphone

Nejnovější Apple iPhone 13 předčí vaše očekávání o chytrém telefonu!