Jak zamezit parkování cizích vozidel na soukromých stáních?

Prakticky v každém větším městě se řeší nedostatek parkovacích míst. Majitelé osobních a užitkových vozidel pak často využívají i stání, která nejsou veřejná, případně je mají přímo pronajaté soukromé osoby a firmy, tudíž nejsou pro každého přístupná. Jak ale efektivně zabránit tomu, aby vám na takovéto místo vjel někdo cizí? Pomohou kvalitní parkovací sloupky a zábrany.

Kolik stojí parkovací sloupky a zábrany?

Pro každé soukromé parkovací stání si stačí pořídit parkovací sloupky, s nimiž mohou manipulovat pouze oprávněné osoby, tedy zpravidla ti, jimž dané parkovací stání patří, respektive jej mají pronajaté. Nejde přitom o žádnou velkou investici, vždyť moderní parkovací sloupky se dají například na webu https://www.topznak.cz/produkty/parkovaci-sloupky-zabrany pořídit již od necelých 2 tisíc korun. Samozřejmě v závislosti na tom, z jakých materiálů jsou vyrobené, případně jaký mají způsob zajištění. Ideální je, pakliže si zvolíte sloupek či zábranu ve sklopné variantě. Pak jednoduše při příjezdu zábranu sklopíte. Jakmile zas odjíždíte a nechcete, aby parkovací stání používal někdo nepovolaný, zábranu opět zvednete a uzamknete. Parkovací sloupek zamezí průjezdu a samotnému zaparkování automobilu, řidič si zkrátka chtě nechtě bude muset najít jinou lokalitu pro odstavení svého vozidla.

Základní vlastnosti, které má mít každý spolehlivý parkovací sloupek

Důležité je, aby vámi zvolený parkovací sloupek byl dostatečně odolný vůči poškození a hlavně přesunutí, jinak by samozřejmě jeho umístění na parkovací stání ztrácelo smysl. Vzhledem k tomu, že velká část parkovacích míst je ve venkovních prostorách, je praktické, mají-li instalované parkovací sloupky a zábrany protikorozní povrchovou úpravu, jež zvyšuje jejich funkčnost a životnost. Parkovací sloupky se dají uzamykat pomocí klasických FAB zámků, nejmodernější, avšak přeci jen dražší modely pak využívají i další bezpečnostní prvky, díky nimž je prakticky nemožné jejich odstranění a odemčení, nejste-li jejich majiteli.

Publikováno: 25. 08. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: administrator