Orientační systémy neztratily význam ani v době moderních navigací

Pouze díky orientačním systémům se lidé neztratí ve městech, zákazníci v obchodních centrech, cestující na nádražích a klienti i zaměstnanci v obřích administrativních budovách. Potřebujete i vy orientační dveřní tabulky, informační tabule, světelné panely, orientační systémy pro obchodní centrum či administrativní budovu? Oslovte firmu PROST – orientační systémy, která se na ně specializuje. Orientační systémy jsou všude kolem nás. Obyčejné turistické značky, které teď bohužel díky kůrovci z našich lesů mizí jedna za druhou, jsou vlastně orientačním systémem. A Česká republika je jejich velmocí. Podobně jsou orientačním systémem dopravní značky, které jsou dokonce normovaným, obecně platným systémem. I označení ulic a domovní značení patří mezi orientační systémy. Žádná digitální navigace zatím neumí toto značení nahradit. Stejně tak jako další značení, která nám pomáhají najít ordinaci našeho lékaře, mateřskou školku, obchod s obuví, nebo kancelář starosty města.

Jak má vypadat orientační systém?

Orientační systémy se dělí na venkovní a vnitřní. Toto dělení obvykle rozhoduje o volbě materiálu, ze kterého jsou informační tabulky vyrobeny, ale mnohdy i o jejich velikosti. Orientační systémy musí mít prostou a obecně srozumitelnou logiku, být dobře čitelnými, mnohdy vyžadujeme vícejazyčnost, či obecně platné piktogramy pochopitelné i bez znalosti místního jazyka. V mnoha případech souvisí design orientačního systému s corporate identity, ať již města, správce kancelářské budovy, firmy, nebo obchodního centra. I do těch nejmenších tabulek se dá image promítnout v podobě použité barvy, typických piktogramů a písma. Pokud si firma tvoří svůj corporate design, měla by do něj zahrnout i tvorbu informačního systému. Minimálně tabulky na dveře kanceláří nakonec potřebuje každá. A obvykle je rozsah orientačního systému mnohem větší.

Kvalitní orientační systémy na klíč

Společnost PROST – orientační systémy vyrábí kvalitní a funkční systémy, včetně doplňků, vhodné pro exteriérové i interiérové použití. Systémy pomáhají na sportovištích, v nemocnicích, na parkovištích, v blízkosti dopravních komunikací a na celé řadě dalších míst. Firma nabízí evakuační plány i značení únikových východů. Dodávané informační tabule, piktogramy, směrovky a další součásti orientačních systémů mohou být osvětlené i neosvětlené. Vyrábí se z kvalitního hliníkového materiálu, který nemusí být jenom ve stříbrné barvě, ale též v dalších RAL odstínech. Pro mnoho použití je vhodné plexisklo, ale používá se i nerezová ocel, Kömatex, nebo Alucobond. Grafika je řešena gravírováním, polepem fólií i výřezy z fólie. Ve firmě vám nabídnou komplexní služby realizace orientačního systému. Zadat tedy máte možnost nejen finální výrobu, ale i navržení orientačního systému – od jeho logického provedení, až po grafiku se zakomponováním vašeho corporate designu.

Publikováno: 22. 02. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator