Půjčky a úvěry

Kauza RPSN: Renomované úvěrové společnosti podvedly klienty při splácení auta. Získejte své peníze zpět!

Zdražení povinného ručení 2014Patříte mezi spotřebitele, kteří od roku 2011 v souvislosti s koupí automobilu uzavřeli úvěrovou smlouvu? V tom případě by vás mělo zajímat, že některé úvěrové smlouvy zcela neoprávněně zahrnují poplatky a úroky, které celkovou splatnou částku výrazně navýší. Nezávislé Sdružení pro podporu práv spotřebitelů – UMBRELLA v reakci spustilo unikátní projekt, který cílí právě na tyto podvedené spotřebitele a na jeho webových stránkách www.levnejsiauto.cz můžete podat žádost o posouzení vašeho konkrétního případu. Vezměte si zpět peníze, které vám patří a nenechávejte je v kapsách podvodníků!

Co je to kauza RPSN?

Podle Jana Mikuleckého, předsedy sdružení UMBRELLA, splátkové společnosti podcenily (dost možná cíleně ignorovaly) legislativní změny a ve smlouvách uváděly nesprávnou výši RPSN. Někteří spotřebitelé tak mohli být ošizeni až o desetitisíce korun. Pokud vám výše splátek „nesedí“, není nic jednoduššího, než se obrátit na sdružení UMBRELLA a prostřednictvím formuláře na výše uvedeném webu požádat o nezávazné posouzení. Pokud pracovníky sdružení zjistí, že došlo k podvodu, provedou patříčné kroky k tomu, aby vám byly úroky a poplatky vráceny

RPSN zahrnuje procentní náklady na úvěr a veškeré poplatky (včetně akontace a pojištění) za 1 rok. Jde o jediný ukazatel, na základě kterého lze objektivně porovnat (ne)výhodnost nabídek. Pokud je některý z poplatků z RPSN vypuštěn, jde o klamání spotřebitele, které zohledňuje nový zákon o spotřebitelském úvěru z počátku roku 2011. Neobsahuje-li úvěrová smlouva správnou výši RPSN (a spotřebitel na tuto skutečnost upozorní), automaticky se podle zákona sníží na diskontní sazbu ve výši 0,05 % a to od počátku splácení. Úvěrová společnost má povinnost spotřebiteli peníze vrátit.

Vzorový příklad hovoří za vše:

Spotřebitel by nalákán na RPSN ve výši 32,74 %, přičemž cena vozu byla 145 987 Kč. Spotřebitel by měl ve finále zaplatit 164 956 Kč, ale ve smlouvě je takřka astronomická částka 276 096 Kč. Důvod je prostý, v RPSN nebyly uvedeny některé poplatky a ve skutečnosti měla činit 60,9 %. Kauza RPSN některé spotřebitele připravila i o více než 100 000 Kč.

Na nic nečekejte, zkontrolujte si úvěrovou smlouvu a využijte formulář na www.levnejsiauto.cz. Stačí, když vyplníte základní údaje o úvěru/leasingu a dodáte smlouvu, splátkový kancelář a doklad o uhrazených splátkách. Jakmile dáte UMBRELLA plnou moc, vyjedná za vás odškodnění a peníze, o které jste byli okradeni, přistanou na vašem účtu.

Jak na personalistiku?

Vema je personální informační HR systém pro komplexní řízení lidských zdrojů.

Chytrý smartphone

Nejnovější Apple iPhone 13 předčí vaše očekávání o chytrém telefonu!