Pojištění pohledávek - kladivo na druhotnou platební neschopnost

Robert Čapka - druhotná platební neschopnostVíte, co může výrazně zbrzdit a v horším případě i „zabít“ váš byznys? Druhotná platební neschopnost. Jde o situaci, kdy nejste schopni splácet dluhy kvůli neuhrazených pohledávek od odběratelů. Že vám to něco připomíná a již jste se do druhotné platební neschopnosti několikrát dostali? My vám prozradíme, jak ji vyřešit s předstihem! Efektivní prevenci představuje speciální typ pojištění, které se nazývá pojištění pohledávek. Faktury mohou mít velmi dlouhou splatnost a celková výše pohledávek, které vám mají odběratelé uhradit, se může postupně vyšplhat na nezanedbatelnou částku. Skutečnost, že vy své závazky hradit chcete, ale nemůžete, protože nemáte z čeho, vás může přijít draho. Díky pojištění pohledávek lze problému předejít. Přestože je v České republice velmi mnoho neplatičů, většina podnikatelů pojištění pohledávek podceňuje a považuje ho za zbytečný náklad. Na druhou stranu lze vypozorovat, že v poslední době poptávka po produktu výrazně stoupla a v budoucnu bude ještě větší.

Co lze pojistit jako pohledávku?

Pojištění pohledávek slouží ke krytí jedné i více neuhrazených faktur za službu nebo zboží s odloženou splatností. Celková částka, kterou odběratelé dluží pojištěnci na fakturách, však musí být nižší než úvěrový limit, který schválila pojišťovna. Ta v případě druhotné platební neschopnosti vyplatí pojištěnci částku ve výši limitu. Pokud se proto pojištění rozhodnete, je dobré si hlídat, aby nebyly vystaveny faktury odběratelům, kteří limit překročili nebo jsou ve výrazném prodlení s platbou. Pozor! Pojišťovna své klienty informuje o stavu jejich odběratelů a hrozí-li reálné riziko, že odběratel v budoucnu odmítne proplatit fakturu, může klientovi sdělit, že je potenciální obchodní transakce nepojistitelná.

Kde lze pojištění pohledávky sjednat? Mezi pojišťovny

Pokud vás pojištění pohledávek zaujalo a chcete o něm získat více informací, případně si ho rovnou sjednat, obraťte se na známou makléřskou společnost Gorau s.r.o., která v oblasti pojištění pohledávek spolupracuje se všemi úvěrovými pojišťovnami, které tento typ pojištění v současné době nabízí (KUPEG úvěrová pojišťovna, Coface Austria, Atradius Credit Insurance a Euler Hermes Europe). Robert Čapka, majitel společnosti Gorau s.r.o., je v oblasti pojištění pohledávek uznávaným expertem a zajistí pro vás nejlepší řešení. Chcete-li se dozvědět více hned teď, přečtěte si rozhovor o pojištění pohledávek pro server Penize.cz.

Publikováno: 03. 05. 2014

Kategorie: Pojištění

Autor: Adam

Tagy: druhotná platební neschopnost | gorau s.r.o. | pojištění pohledávek | robert čapka