Povinné ručení letos výrazně podraží

Povinné ručení sice pro většinu z nás nepředstavuje tak významnou položku, jako faktury za energie, na druhou stranu však není jediný důvod, proč bychom za něj měli platit více než doopravdy musíme. V případě vozů s větší kubaturou nebo většího vozového parku se může pojištění poměrně prodražit a výrazná úspora určitě přijde vhod. Pro všechny, které zajímá vývoj cen povinného ručení v letošním roce, jsme proto připravili krátké info. Doufáme, že vám pomůže ušetřit.

Konec nízkých cen, přichází zdražování

Majitelé motorových vozidel a motocyklů v minulých letech s nadšením sledovali, jak konkurenční boj pojišťoven tlačí ceny povinného ručení na samé dno. Nejvýhodněji přitom mohli uzavřít pojištění online. Bohužel nic netrvá věčně a i tomuto trendu odzvonilo. Většina pojišťoven ohlásila v průběhu minulého roku zdražení a to i o několik desítek procent. Důvodem měla být nemožnost tvorby rezerv a značné ztráty způsobené markantním snížením cen v předchozích letech. Ti, co se v pojišťovnictví pohybují ovšem tuší, že pojišťovny ke zdražování vede něco úplně jiného. To však nic nemění na faktu, že nám nové ceníky mohou provětrat peněženky.

Nárůst cen nejvíce pocítí „problémoví“ řidiči, kteří kvůli neopatrné jízdě přišli o bonusy. Některé pojišťovny si na ně rozhodly řádně posvítit a udělily jim takzvané malusy. Další pojistitelé jednoduše oznámily zvýšení o x % a to bez ohledu na to, jestli využíváte bonus využíváte v plné výši.

Přesto, že se ke zvýšení uchýlila většina pojišťoven, je stále dost subjektů, které zatím k podobnému kroku nepřistoupily a ani jej v blízké budoucnosti neplánují. Porovnání konkurenčních nabídek je proto aktuálnější než kdy dříve a využít by ho měli především mladší řidiči a ti, kteří mají trvalou adresu ve větším městě. Právě ti totiž za pojistku zaplatí mnohem více než starší ročníky a lidé z venkova.

Srovnání povinného ručení 2013 nabízí zdarma portál ušetřeno.cz, který vždy kalkuluje s aktuálními ceníky. Pár minut, které srovnání věnujete, vám může přinést úsporu až několika tisíc korun. A to se vyplatí, nebo ne?