Při investování do zlata si pohlídejte cenu. Ušetřit můžete až tisíce

Správným nákupem zlata je možné bez problémů ušetřit až tisíce korun. Platí to hlavně pro zlaté slitky. Důvodem rozdílných cen u zlatých cihliček je mimo jiné jejich původ. Kde se vyrábí a jak velký může být rozdíl mezi cenami u jednotlivých prodejců? To se dozvíte v tomto článku.

Jaký je původ zlatých slitků?

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Rozhodnete-li se pro zlaté slitky, půjde o produkty ze švýcarských rafinérií. Švýcarsko je vyhlášené kvalitním zlatem, ale zahraniční původ slitků je důvodem, proč mohou být ceny u různých prodejců o tolik jiné.

Dejte si záležet při výběru nejvýhodnější ceny

Schválně si zkuste vybrat zlatý slitek od určitého producenta v dané hmotnosti a porovnejte ceny od více prodejců. Narazit můžete na rozdíly až v hodnotách kolem 10 procent. A vzhledem k tomu, že cena zlata na investování je v řádech tisíců korun, může správný výběr ušetřit nemalou částku. Nákup slitků se tak neobejde bez pár minut, které věnujete výběru toho správného produktu za příznivou cenu. Naštěstí je podobné porovnání díky možnostem internetu otázkou opravdu chvilky.
„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz.

Nákup zlatých slitků zvládnete i přes internet

A kde investiční zlato v podobně zlatých slitků nakoupíte? Kromě specializovaných kamenných prodejen jsou dobrou příležitostí také internetové obchody. Například na e-shopu zlate-mince.cz se můžete podívat, jak pestrá může být taková nabídka investičních produktů u cenných kovů. Objednání z pohodlí domova navíc šetří čas i starosti. Každá zásilka je totiž pečlivě zabalená a pojištěná, aby v pořádku dorazila na vaši adresu. S investováním do zlata tak začněte klidně hned.

Publikováno: 28. 11. 2021

Kategorie: Investice

Autor: administrator