Dobrý koberec se v domácnosti určitě neztratí

Vybrat si při současné nabídce vhodnou podlahovou krytinu třeba do obývacího pokoje či ložnice není žádný med. Možností je totiž opravdu hodně. Podlaha je důležitá, nicméně hlavně ve výše zmíněných pokojích by měla být navíc přikrytá vhodným kobercem. Existuje pro to celá řada důvodů.

Snadnější čištění

Do devadesátých let měli doma koberce skoro všichni. Pak se ale začaly rychlostí laviny šířit různé druhy plovoucích podlah a tepichy byly v mnoha domácnostech odsunuty na druhou kolej. Jedním z hlavních důvodů bylo složitější čištění. Je totiž rozdíl mezi tím vylít rajskou polévku na vinylovou podlahu a koberec. Zatímco v prvním případě stačí vzít mop, v tom druhém bylo obvykle nutné běžet do čistírny. Dnes už je vše jinak. Koberce se stále čistí mnohem hůře než jakékoliv jiné podlahové krytiny, nicméně v současné době je možné je nakonec dostat do původního stavu, aniž by bylo nutné navštívit profesionály. Stačí si pořídit vhodný saponát. Ty nejmodernější dokáží odstraňovat i dlouho zaschlé skvrny bez toho, aby se čištění negativně odrazilo na kvalitách samotného koberce.

Sálá z nich teplo

Koberec není potřeba dávat do každé místnosti. Hodí se hlavně do ložnice, potažmo do obývacího či dětského pokoje. Když už pro nic jiného, tak hlavně z toho důvodu, že dokáží navodit příjemnou atmosféru a jsou krásně měkké. Proto se po nich také velmi dobře chodí, a to i naboso. Rovněž skrze ně člověk nenastydne. Z opravdu dobrých koberců totiž sálá teplo. Dokáží hromadit tepelnou energii a postupně ji uvolňovat do prostoru. Díky tomuto efektu je v místnostech s koberci lepší tepelná pohoda i při méně stupních než v pokojích, kde žádné tepichy nejsou.

Vysoká kvalita

Koberce samozřejmě fungují rovněž jako designový prvek. Mnohé modely se mohou pyšnit velmi příjemnými vzory. Samostatnou kapitolou jsou potom orientální koberce, jež jsou mnohými znalci považovány za plnohodnotná umělecká díla. Není se čemu divit. Každý kousek je ručně vyrobený z těch nejlepších přírodních materiálů. Takovéto tepichy je u nás možné pořídit kupříkladu v e-shopu Buchara https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce.

Publikováno: 28. 10. 2022

Kategorie: Bydlení a nemovitosti

Autor: administrator