3 cesty k vlastní s.r.o. Která je nejlepší?

zalozeni sroSpolečnost s ručením omezeným patří k nejoblíbenějším formám podnikání a pokud o přechodu na vlastní společnost uvažujete i vy, nabízí se hned několik možností. Letošním rokem počínaje vstoupilo v platnost několik zásadních změn, mezi které patří i snížení minimálního základního kapitálu z původních 200 000 Kč na symbolickou 1 Kč. Nabízí se proto otázka, jestli se stále vyplatí koupě ready made, nebo je lepší založit společnost svépomocí. Rozhodujícím faktorem je samozřejmě rychlost, se kterou chcete začít podnikat.

Proč (ne)založit s.r.o. svépomocí?

Nedisponujete-li kapitálem, který byste mohli investovat do již fungující společnosti, pravděpodobně vám nic jiného nezbude. Připravte se však na to, že pro člověka, který nemá se zakládáním společností žádné zkušenosti, může být související administrativní proces poněkud komplikovaný. Založení s.r.o. probíhá v těchto následujících krocích:
  • uzavření společenské smlouvy formou notářského zápisu
  • složení základního kapitálu
  • získání živnostenského oprávnění
  • zápis firmy do obchodního rejstříku
  • registrace u finančního úřadu
Průměrná doba založení společnosti se pohybuje kolem 25 dní až jednoho měsíce, ale vše závisí na vytížení úředníků.

Ready made aneb jak podnikat ihned

Spočítejte si, kolik peněz vám může během lhůty potřebné k založení společnosti „uniknout“. Pro podnikatele, kteří počítají s vysokými zisky, je cena za ready made společnosti zanedbatelná a koupě se jednoznačně vyplatí. Dalším důvodem pro ready made může být samotná skutečnost, že společnost nějakou dobu funguje a v očích potencionálních obchodních partnerů tedy nepůjde o „rychlokvašku“. Co se týče ceny, ready made lze pořídit již za necelých 18 000 Kč. Např. známá společnost CENTRAL OFFICE s.r.o. má aktuálně v nabídce ready made firmy za 17 900 Kč. Prodej firem zapsaných v obchodním rejstříku je rychlý a nekomplikovaný a stačí, když u notáře podepíšete několik nezbytných dokumentů. Bezprostředně poté budete moct za společnost jednat.

Zlatá střední cesta?

Poslední variantou je založení s.r.o. na klíč. Cena služby se pohybuje zhruba na polovině ceny ready made (u CENTRAL OFFICE vás bude stát 9 900 Kč) a je vhodná pro ty, kteří chtějí novou společnost, ale nemíní se zabývat administrativou. Vzhledem k tomu, že společnost na klíč zakládají profesionálové s letitými zkušenostmi, je lhůta kratší a to až o polovinu.

Publikováno: 14. 02. 2014

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: jak založit s.r.o. | prodej firem | ready made s.r.o. | s.r.o. na klíč | založení s.r.o.