3D tisk podle vašeho přání na zakázku

Víte, co je 3D tisk? Jde o výrobu pevného trojrozměrného předmětu na základě digitálního souboru. Jeho kořeny sahají do osmdesátých letech minulého století, teprve o deset let později však pojem 3D tiskárna nabyl plného významu. 3D tisk je stále oblíbenější. Přečtěte s, kde všude se využívá a jak si jej můžete objednat i vy.

Jak se využívá 3D tiskárna

Škála využití 3D tiskárny je široká. Pomáhá v průmyslové výrobě i ve zdravotnictví. Zatím se s její pomocí vyrábějí kompenzační pomůcky a protézy. Do budoucna se zkoumá 3D tisk kmenových buněk – jeho zásah do zdravotnictví bude stále větší. Přínos má také pro pedagogiku. Učitelé se učí na 3D tiskárně vyrábět učební pomůcky přesně podle svých představ. Žákům tak ulehčují učení prostorového vnímání. Dále je významné umělecké pojetí 3D tisku.

Jak probíhá objednávka 3D tisku?

Pokazila se vám nějaká součástka a náhradní není k dostání? 3D tiskárna vás zachrání, vytvoří vám novou. Jak se ale při objednávce 3D tisku postupuje? Jako první najděte firmu, která tyto služby poskytuje, třeba 3D tisk Brno. Nemusí to být nutně v místě trvalého bydliště – obvykle je možné nechat si hotový výrobek zaslat poštou. K objednání 3D tisku potřebujete digitální soubor ve formátu STL, OBJ nebo AMF. Zvládáte sami vytvářet na počítači modely? Výborně! Pak jen stačí, když vytvoříte model výrobku, který chcete vytisknout, a odešlete jej přes e-mail. Pokud s počítačovými programy neumíte, dodejte technický výkres. O jeho převedení do digitální podoby se postarají odborníci. Jestli nemáte k dispozici ani technický výkres, postačí, když písemně, telefonicky či osobně na schůzce popíšete své přání. Firma si s tím poradí. Podle digitálního modelu se nasimuluje tisk. Zjistí se délka doby zhotovení, a podle toho se určí cena. Budete-li s nabídkou souhlasit, odešlete zálohu a pak už se budete těšit na svůj hotový výrobek. Více se dozvíte na https://3d-tiskni.cz/brno.

Publikováno: 28. 11. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator