Půjčky a úvěry

4 tipy pro výběr dobré krátkodobé půjčky

Potřebujete rychle zaplatit nečekaný výdaj a do výplaty daleko? Objevila se dobrá příležitost k menší investici, která se určitě zhodnotí, ale momentálně nemáte k dispozici dostatečné množství financí? Řešením mohou být krátkodobé půjčky. Výrazně navíc ušetříte v případě, že si vyberete správný finanční produkt.

Spočítejte si úroky a splátky

Snad všechny půjčky jsou zatíženy úroky. Ty mohou být i překvapivě vysoké. V rámci prvního porovnání nebankovních půjček je dobré srovnat si je podle velikosti úrokových sazeb, kdy se vám samozřejmě budou více zamlouvat varianty s nižšími hodnotami. Důležité je spočítat si půjčku v celkovém kontextu i ohledně výše jednotlivých splátek, kdy zjistíte, jestli budete moci splácet bez problémů.

Nezapomeňte na poplatky

I když narazíte na finanční produkt s výhodně nízkou úrokovou sazbou, zdaleka nemusíte mít vyhráno. Nízký úrok může být kompenzován nejrůznějšími poplatky za uzavření smluv, vedení úvěru a podobně. Tento údaj je obsažen v podmínkách a často může být obtížně k nalezení. Základem je volba solidního poskytovatele.

Rychle a bez ručitele

V případě krátkodobé půjčky nám jde často o rychlost a nízké nároky na schválení žádosti. Přesně to nabízí půjčka bez ručení, kde není nutné mít ručitele ani dokládat své příjmy. Díky tomu je finanční produkt dostupnější pro větší množství lidí a jeho sjednání je téměř bez problémů. Tíživou finanční situaci tak dokážou vyřešit i lidé, kteří mají záznam v registru dlužníků.

Pohodlné sjednání přes internet

Velkou výhodou je v dnešní době možnost sjednat si půjčku přes internet. Jednoduše vyplníte žádost a počkáte na schválení. Administrativní záležitosti v případě půjčování menšího obnosu peněz mohou proběhnout velmi rychle a následně čekáte, až peníze dorazí na váš účet. Vyhnete se obíhání úřadů a bank, kdy je navíc výsledek schválení značně nejistý.

Jak na personalistiku?

Tip na přehledný personální informační systém Vema.

Jak na evidenci faktur?

Potřebujete šikovný nástroj pro evidence faktury online? Doporučujeme vyzkoušet bezplatnou službu iDoklad!