4 tipy pro výběr dobré krátkodobé půjčky

Potřebujete rychle zaplatit nečekaný výdaj a do výplaty daleko? Objevila se dobrá příležitost k menší investici, která se určitě zhodnotí, ale momentálně nemáte k dispozici dostatečné množství financí? Řešením mohou být krátkodobé půjčky. Výrazně navíc ušetříte v případě, že si vyberete správný finanční produkt.

Spočítejte si úroky a splátky

Snad všechny půjčky jsou zatíženy úroky. Ty mohou být i překvapivě vysoké. V rámci prvního porovnání nebankovních půjček je dobré srovnat si je podle velikosti úrokových sazeb, kdy se vám samozřejmě budou více zamlouvat varianty s nižšími hodnotami. Důležité je spočítat si půjčku v celkovém kontextu i ohledně výše jednotlivých splátek, kdy zjistíte, jestli budete moci splácet bez problémů.

Nezapomeňte na poplatky

I když narazíte na finanční produkt s výhodně nízkou úrokovou sazbou, zdaleka nemusíte mít vyhráno. Nízký úrok může být kompenzován nejrůznějšími poplatky za uzavření smluv, vedení úvěru a podobně. Tento údaj je obsažen v podmínkách a často může být obtížně k nalezení. Základem je volba solidního poskytovatele.

Rychle a bez ručitele

V případě krátkodobé půjčky nám jde často o rychlost a nízké nároky na schválení žádosti. Přesně to nabízí půjčka bez ručení, kde není nutné mít ručitele ani dokládat své příjmy. Díky tomu je finanční produkt dostupnější pro větší množství lidí a jeho sjednání je téměř bez problémů. Tíživou finanční situaci tak dokážou vyřešit i lidé, kteří mají záznam v registru dlužníků.

Pohodlné sjednání přes internet

Velkou výhodou je v dnešní době možnost sjednat si půjčku přes internet. Jednoduše vyplníte žádost a počkáte na schválení. Administrativní záležitosti v případě půjčování menšího obnosu peněz mohou proběhnout velmi rychle a následně čekáte, až peníze dorazí na váš účet. Vyhnete se obíhání úřadů a bank, kdy je navíc výsledek schválení značně nejistý.

Publikováno: 06. 01. 2018

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: půjčka bez registru