Češi to se svými financemi vesměs neumí. Finanční poradenství tak přijde vhod

financni-poradenstviNěkteré statistiky nejsou jen překvapivé, ale doslova alarmující. Příkladem budiž každoroční průzkumy renomovaných finančních institucí, jejichž cílem je zjistit úroveň finanční gramotnosti lidí napříč celým světem. Pokud jste doposud měli za to, že Češi mají nad svými finančními prostředky přehled a zvládají je ukočírovat, mám pro vás špatnou zprávu. V žebříčcích jsme se umístili za Mexičany a Slováky. Většina respondentů uvedla, že se jim nedostalo dostatečné průpravy ve škole. K tomu nelze nic namítat, vzdělávací zařízení v tomto ohledu mladé lidi na praktický život nepřipravuje. A jak se finanční negramotnost projevuje v praxi? Lidé si neuváženě berou půjčky, které pak draze přeplácí. V krajním případě se dostávají do exekucí a na samotný okraj společnosti. Ale nejde jen o půjčky, ale i ostatní finanční produkty – jen málokdo tuší, že lze výrazně ušetřit na povinném ručení, využívat lepší životní pojištění nebo se vyhnout poplatkům za vedení účtu.

Nechte se vést zkušeným finančním poradcem

Máte-li ve svém rozpočtu chaos i vy, nečekejte na to, až se kvůli nedostatečnému povědomí o financích dostanete do problémů – obraťte se na profesionála, který vám dokáže pomoct. S ohledem na úroveň finanční gramotnosti logicky stoupá poptávka po kvalitních finančních poradcích. K těm nejlepším patří i lidé z OVB Allfinanz a.s., která na českém trhu působí jako dceřinná společnost německé OVB Holding AG.

kalkulaceOVB má s finančním poradenstvím 45 let zkušeností

Historie finančního poradenství OVB se píše od roku 1970 a v současné době společnost působí ve 14 evropských zemích, kde se stará o finance téměř tří milionů zákazníků. Profesionální úroveň poradců a kvalitu služeb dokládá celá řada prestižních ocenění. OVB si vysloužilo prvenství ve čtenářské anketě známého serveru Investujeme.cz, ale také AAA excelentní rating v rámci Čekia Stability Award. Společnost byla oceněna za svůj dynamický růst a schopnosti pružné reakce na změny trhu. Spolupráce se specialisty není nikdy od věci. Prozradí vám, v čem děláte chyby a doporučí finanční produkty nastavené dle vašich specifických požadavků. Ušetříte spoustu peněz, které byste jinak doslova vyhodili oknem. Což zní dobře, nebo ne?

Publikováno: 04. 08. 2015

Kategorie: Peníze

Autor: Adam