Školení BOZP a PO je povinné pro každého zaměstnavatele

Povinnost zajišťovat pro své zaměstnance školení BOZP (bezpečnosti a zdraví při práci) a PO (požární ochrany) má každý zaměstnavatel. Ačkoliv by se mohlo zdát, že při kancelářských pracích žádné nebezpečí nehrozí, opak je pravdou. Kvůli tlaku EU je oblast BOZP a PO čím dál více sledována. V ČR fungují kontrolní orgány, které na vše dohlíží a vymáhají plnění povinností. Pokud by se nějaká firma plnění vyhýbala, hrozí jí pokuta až do výše dvou milionů korun. Dalším problémem je, že jakmile se objeví pracovní úraz, pojišťovna firmě, která nedbá na BOZP a PO, nemusí dát ani korunu. Vyškolení zaměstnanců přitom vyjde na pár tisíc korun ročně, za dokumentaci platíte pouze jednorázově.

Školení je možné realizovat online

Světu vládne e-learning a v oblasti BOZP a PO tomu není jinak. I do ČR už přišly moderní principy a čím dál více zaměstnavatelů využívá systém INSTRUCTOR od společnosti PREVENT. Lze jej užít také pro školení řidičů a první pomoci, je ověřený a doplněný nonstop podporou. V případě potřeby je možné si domluvit i osobní schůzku, ale zpravidla lze školení na bezpečnost práce a požární ochranu vyřešit pomocí online vzdělávání. Systém zaměstnance proškolí a rovnou i otestuje, po složení závěrečného testu dostanou certifikát.

Vzdělávací systém vše ohlídá

Řídicí vzdělávací systém (LMS) hlídá termíny pravidelného školení, rozesílá pozvánky. Online kurz je možné spustit kdykoliv a odkudkoliv, lze ho přizpůsobit podle toho, v jakém oboru se cílová firma pohybuje. Díky multimediálním a interaktivním prvkům je daleko zajímavější, než kdyby zaměstnanci museli jen sedět a poslouchat školitele. Není potřeba nic instalovat a ovládání je tak intuitivní, že jej pochopí každý. INSTRUCTOR navíc obsahuje aktuální informace, při změně legislativy je vždy aktualizován. Nedokážete si představit, jak může online školení vypadat? Více vám napoví demoverze školicího systému.

Publikováno: 14. 06. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: bozp povinnost | školení bozp | školení po