Dopravní značení je možné také pronajmout

Sháníte z nějakého důvodu dopravní značení? Není problém. Jako soukromá osoba i firma si ho můžete jednoduše koupit online v e-shopu, případně pronajmout, pokud ho potřebujete jen krátkodobě. Otázkou je, zda máte právo dopravní značky umístit. Dopravní značení ke komunikacím umisťují vlastníci komunikací. Ti se liší podle toho, o jakou třídu silnic se jedná. Silnice I. třídy a dálnice vlastní stát, spravuje je ŘSD. O silnice II. a II. třídy se stará kraj a o místní komunikace pak obce. Účelové komunikace vlastní právnické či fyzické osoby. Jestliže se vám zdá, že je u nějaké silnice nevhodné dopravní značení, máte samozřejmě možnost podat jejich vlastníkovi žádost o změnu. Musí však být dobře odůvodněná.

Kdo vlastně značky dodává a instaluje?

Už jsme si prozradili, kdo o značkách rozhoduje. Vlastníci komunikací mají právo si sami objednat libovolnou firmu, která se o dodání a instalaci značek postará. Jednou z nich je například firma Top znak, která realizuje i vodorovné dopravní značení. Připravuje také projekty DIO (dopravně inženýrského opatření), jež jsou zapotřebí při pracích na komunikaci.

Objížďky a dopravní značení navrhují odborníci

Z velké většiny jsou to tedy odborné firmy, které navrhují značení objížděk v případě nejrůznějších rekonstrukcí. Pomoci mohou i vám, budete-li potřebovat. Top znak je jednou z firem, které vše zařídí kompletně na klíč. Vypracují projekt DIO, projednají ho na Policii ČR, vyřídí na příslušném odboru dopravy a pak dopravní značení nainstalují. Dopravní značení svým zákazníkům z řad stavebních firem často jen půjčují. Ekonomicky to vychází daleko lépe než si značky pořizovat, když nevíte, zda je ještě někdy budete potřebovat. Až budete tedy příště přemýšlet, kdo je zodpovědný za dopravní značení Praha, či kdo takhle umístil zrovna tuhle značku, už víte, jak se věci mají. Právně je za značky zodpovědný vlastník komunikace, ale velmi často je navrhují odborníci.

Publikováno: 23. 07. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: administrator