Evropská společnost na dosah ruky

Evropská společnostRádi byste své podnikání rozšířili i do ostatních členských států Evropské unie a činili tak pod hlavičkou populárního subjektu známého jako evropská akciová společnost? Ta byla ještě donedávna pro většinu podnikatelů nedosažitelná. Odrazující nebyl jen poměrně složitý byrokratický proces, ale i nutnost značného základního kapitálu. Ne každý živnostník, toužící po zázemí prestižní firmy, má k dispozici 120.000€. Pokud i přesto sníte o tom, že se stanete předsedou představenstva a generálním ředitelem, nezoufejte. Můžete se jím stát i bez vyčerpávajícího boje s úředníky a navíc bez toho, aniž byste skládali základní kapitál. Poradíme vám, jak na to.

Výhody evropské akciové společnosti

Evropská společnost je poměrně mladá forma akciové společnosti, který byla založena podle práva Evropské unie. Societas Europaea, zkráceně SE, má oproti klasické akciové společnosti řadu výhod. Zejména jde o flexibilitu struktury řízení (není třeba 3členné představenstvo a 3členná dozorčí rada). Každý orgán může zastávat pouze jedna osoba. Mezi další výhody patří i možnost volby mezi dualistickou a monoteistickou strukturou, přemístění sídla, nadnárodních fúzí, ale i psychologický efekt v podobě evropské identity. Založení je podmíněno fúzí dvou akciových společností, založením holdingové společnosti, založením dceřiné společnosti úpisem akcií, transformací akciové společnosti mající alespoň dva roky dceřinou společnost či založením dceřiné společnosti jiné SE.

Nekomplikujte si život a kupte ready made

Zdá se vám zakládání ES složité a navíc nemáte dostatečný kapitál? I evropské společnosti jsou naštěstí k mání jako ready made společnosti. Jde o již fungující ES, jejichž základní kapitál byl složen a účetně vyveden pryč. Do představenstva se tak můžete dostat ze dne na den a vyhnout se všem nepříjemnostem, které na vás během zakládání společnosti čekají. Firmy na prodej mají navíc i historii, což ocení vaši klienti i obchodní partneři. Cena za koupi ready made ES se pohybuje kolem 100.000 korun a výš.

Publikováno: 15. 09. 2012

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: evropská společnost | firmy na prodej | ready made společnosti