Ferratum letní Barometr 2015: Za co Evropané nejvíce utrácí?

creditlimitSpolečnost Ferratum netřeba sáhodlouze představovat. Inovátor v oboru finančních technologií a mobilních půjček je na tuzemském finančním trhu pěknou řádku let. V České republice již nějakou dobu působí jako regulérní banka, což instituci přidává na renomé. V následujících řádcích se však nebudeme věnovat parametrům populární rychlé půjčky, ale unikátnímu výzkumu, který společnost Ferratum provedla napříč svými klienty. Ferratum letní Barometr 2015 přinesl velmi zajímavé výsledky a my se o ně s vámi podělíme. Jestlipak odpovídáte statistikám, nebo naopak vybočujete z průměru? Průzkumu se účastnili lidé ze 17 evropských zemí, a to celkem 5 685 domácností. Plných 60 % respondentů, jejichž věk se pohyboval mezi 21 až 65 lety, tvořily ženy. Dotázaní v rámci online dotazníků odpovídali, jaký je jejich čistý měsíční příjem a za co během letních měsíců utrácí ze všeho nejvíc. Barometr 2015 není nicneříkající průzkum, ale užitečný nástroj, pomocí kterého odborníci hodnotí změny v chování evropských spotřebitelů. Dle vrchního analytika Ferratum Group, Marko Tuominena, jde o velmi prospěšné informace, které společnosti pomohou v dalším vývoji a zlepšení služeb.

Buďme však trochu konkrétnější. Co z letošního průzkumu vyplynulo?

  • Možná vás zarazí poměrně velký rozdíl ve výši čistého disponibilního příjmu, který se pohybuje ve výši od 720 do 3 800 EUR.
  • Evropané průměrně utratí 17 % z celkového příjmu za tuzemskou dovolenou, při čemž doma zůstávají zejména Španělé, a to celých 25 %. Následují obyvatelé Litvy a Dánska. Češi jsou s 18 % mírně podprůměrní.
  • Naopak do zahraničí nejvíce cestují Nizozemci a Britové, kteří za dovolenou utratí cca 17 % příjmu. Na paty jim šlapou Švédové a Dánové s 15 % a Němci s 13 %. Našinci utratí za zahraniční dovolenou pouze 11 %.
  • Cestování však není zdaleka jedinou položkou, která je zahrnuta v letním rozpočtu. Evropané neváhají utratit ani za společenské aktivity. Navštěvují kluby, restaurace, bary a nejrůznější akce. Zhruba 12 % respondentů uvedlo, že v létě utrácí i za nové oblečení.
  • Pokud své peníze rádi investujete do vylepšení domácnosti, nejste sami. Nejvyšší částky však do bydlení investují Bulhaři (21 %).
Na následujícím odkazu najdete kompletní výsledky: Ferratum Group - Evropský letní barometr 2015-CZ

Publikováno: 02. 08. 2015

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam