Hypotéční kalkulačka 2014: Ideální čas na hypotéku je právě teď!

Hypotéční kalkulačka 2014Rozhodli jste se, že si splníte sen o vlastním bydlení? V tom případě na nic nečekejte – v prvním kvartále 2014 průměrná sazby hypotéčních úvěrů opět klesla a to i navzdory tomu, že analytici předpokládali opačný vývoj. V dubnu průměrná úroková sazby činila 2,88 procenta, ale zdůrazňujeme, že v případě správného výběru hypotéční banky lze dosáhnout na ještě nižší sazby. Zajímá vás, jak získat opravdu nejvýhodnější hypotéku? Hypotéka s pětiletou fixací a úrokovou sazbou do 2,5 procent dnes není žádnou výjimkou. Na druhou stranu platí, že se k těmto číslům dostanou pouze bonitní klienti, kteří po bance nebudou vyžadovat příliš vysoké LTV (poměr výše úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti).

Příznivé ceny nemovitostí

Zájemcům o hypotéku hrají do karet i ceny nemovitostí, které příliš nevzrostly. Ve většině regionů mají stagnující charakter a růst byl zaznamenán jen ve větších městech. Kupříkladu ceny bytů v Praze a v Brně vzrostly o 0,3 procentní body a na Karlovarsku a Ústecku se ceny naopak propadly. Malometrážní byty a rodinné domy jsou momentálně na úrovni, na které byly v roce 2012 (jejich ceny tedy mírně vzrostly).

Chcete ušetřit? Refinancujte!

Na své si přijdou také ti, kteří již hypotéku splácí a přemýšlí o jejím refinancování. S ohledem na současné sazby lze ušetřit až několik tisíc korun měsíčně. V případě hypotéky s 20letou splatností se celková úspora může vyšplhat až na několik set tisíc korun.

Jak získat nejvýhodnější hypotéční úvěr? Pomůže vám hypotéční kalkulačka pro rok 2014!

Nabídky na výhodné hypotéční úvěry najdeme na každém rohu, ale která z nich je opravdu nejlepší? Nechcete-li ztrácet čas, spočítejte si výši splátek pomocí online nástroje známého jako hypotéční kalkulačka. Zadáte několik základních údajů, zvolíte požadovaný typ hypotéky (klasická, nebo americká hypotéka / refinancování stávajícího úvěru) a kalkulátor vám zobrazí všechny dostupné nabídky. Hypotéční kalkulačka 2014 pracuje s aktuálními údaji a provozuje ji renomovaná makléřská společnost. Ta vám s výběrem hypotéčního úvěru ráda poradí a v případě zájmu zajistí mnohem lepší podmínky, než jaké byste, jakožto jednotlivec, dostali v bance.

Publikováno: 09. 06. 2014

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: hypotéční kalkulačka 2014