Půjčky a úvěry

Jak jste na tom s finanční gramotností?

Nebakovní půjčkyKaždoroční průzkumy jsou poměrně alarmující – finanční gramotnost Čechů je stále podprůměrná a co je překvapující, špatné výsledky nemají jen lidé ze slabších sociálních vrstev a s nižším vzděláním. A jak jste na tom vy? Vyznáte se v úvěrových produktech a umíte si vybrat ten správný, nebo se spoléháte na náhodu? Přestože jsou finance pouhým prostředkem k tomu, abychom sobě a svým blízkým mohli dopřát to nejlepší, neměli bychom je brát na lehkou váhu. Do vydělávání ostatně investujeme spoustu času, který je jednou z nejcennějších věcí…

V době, kdy máme perfektní přístup k informacím všeho druhu, jsou výše zmíněné výsledky opravdu zarážející. Do obrovských problémů vás přitom mohou dostat i nevhodně zvolené malé půjčky. Pokud si v případě akutních finančních problémů před výplatou vyberete neznámého věřitele a neprostudujete smluvní podmínky, můžete posléze zjistit, že si k celkové splatné částce připlatíte i další poplatky. V horším případě se zavážete k jinému úvěru, který začnete čerpat okamžitě poté, co doplatíte ten první. A to je jen zlomek příkladů nesolidního jednání, se kterým se spotřebitelé potýkají dnes a denně. Přitom si stačilo přečíst několik recenzí a tipů, které vás nasměrují na prověřené a spolehlivé nebankovní společnosti.

Kam tím míříme? Vyřízení půjčky a to i s malým úvěrovým rámcem, je vážný krok, který musíte zvážit. Světem financí vás provede nový Finanční-Portál.cz, který je doslova nabitý praktickými informacemi týkající se financí. Dozvíte se novinky a recenze ze světa půjček, pojištění, ale také investic, včetně populárních kryptoměn. Třeba i to, jak získat Bitcoin zdarma nebo jak zažádat o oddlužení nemovitosti. A nechybí ani kódy bank, vzory smluv a fórum, ve kterém si s ostatními uživateli vyměníte zkušenosti ohledně podvodných půjček. Finanční Portál je zkrátka parťák, díky kterému se ve světě půjček a financí neztratíte.

Jak na personalistiku?

Vema je personální informační HR systém pro komplexní řízení lidských zdrojů.

Chytrý smartphone

Nejnovější Apple iPhone 13 předčí vaše očekávání o chytrém telefonu!