Jak vybrat nejvýhodnější hypotéku? Využijte online srovnání!

valuation-149889_640Toužíte po vlastním bydlení? Úrokové sazby hypoték jsou stále velmi nízké a není jediný důvod, proč byste měli i nadále zůstávat v pronájmu. Pokud nemáte dostatek vlastních zdrojů, můžete díky hypotéce bydlet mnohem rychleji. V následujících řádcích vám prozradíme, na co si dát při výběru hypotéčního úvěru pozor a na co byste se měli zaměřit.

Začněte v bance, kde máte účet

Nevíte-li kudy kam, zamiřte do banky, kde máte osobní účet, na který vám pravidelně chodí výplata. „Vaše“ banka s vámi bude jednat jako s důvěryhodným klientem a jistě vám obratem vystaví nabídku. Rozhodně na ni nekývejte a poohlédněte se i jinde. Srovnání hypoték je způsob, jak ušetřit spoustu peněz a získat lepší podmínky. Nechcete-li ztrácet čas pochůzkami po bankách, využijte internetové portály, které vám podrobné porovnání jednotlivých nabídek naservírují na stříbrném podnose. Například na oblíbeném srovnávači půjček Půjčka.co, kde najdete veškeré informace o nejvýhodnějších hypotéčních produktech. Nechybí Fio hypotéka, úvěr od České spořitelny, Raiffeisen Bank, Komerční banky, Hypotéční banky či Ge Money Bank hypotéka. Díky přehlednému popisu se okamžitě zorientujete v aktuálních sazbách a vyberete si tu nejlepší nabídku. hypoteka

Zeptejte se na poplatky a prostudujte si podmínky

Nízká úroková sazba je bezesporu důležitá, ale nesmíte zapomínat ani na poplatky, které souvisí s vyřízením a splácením hypotéky. Poplatek za vedení hypotéčního účtu, vyřízení žádosti o úvěr nebo za odhad nemovitosti vás mohou nemile překvapit. Uvědomte si, že úvěr budete splácet velmi dlouho, a proto byste si o něm měli zjistit veškeré dostupné informace. Předtím, než podepíšete smlouvu, pečlivě si přečtěte veškeré podmínky v ní obsažené. Hypotéka je skvělou možností, jak bydlet ve svém vlastní bytě či domě, ale není dobré zapomínat na to, že banka není charitativní organizace.

Publikováno: 25. 04. 2016

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: nejvýhodnější hypotéka 2016