Půjčky a úvěry

Jak vybrat nejvýhodnější hypotéku? Využijte online srovnání!

valuation-149889_640Toužíte po vlastním bydlení? Úrokové sazby hypoték jsou stále velmi nízké a není jediný důvod, proč byste měli i nadále zůstávat v pronájmu. Pokud nemáte dostatek vlastních zdrojů, můžete díky hypotéce bydlet mnohem rychleji. V následujících řádcích vám prozradíme, na co si dát při výběru hypotéčního úvěru pozor a na co byste se měli zaměřit.

Začněte v bance, kde máte účet

Nevíte-li kudy kam, zamiřte do banky, kde máte osobní účet, na který vám pravidelně chodí výplata. „Vaše“ banka s vámi bude jednat jako s důvěryhodným klientem a jistě vám obratem vystaví nabídku. Rozhodně na ni nekývejte a poohlédněte se i jinde.

Srovnání hypoték je způsob, jak ušetřit spoustu peněz a získat lepší podmínky. Nechcete-li ztrácet čas pochůzkami po bankách, využijte internetové portály, které vám podrobné porovnání jednotlivých nabídek naservírují na stříbrném podnose. Například na oblíbeném srovnávači půjček Půjčka.co, kde najdete veškeré informace o nejvýhodnějších hypotéčních produktech.

Nechybí Fio hypotéka, úvěr od České spořitelny, Raiffeisen Bank, Komerční banky, Hypotéční banky či Ge Money Bank hypotéka. Díky přehlednému popisu se okamžitě zorientujete v aktuálních sazbách a vyberete si tu nejlepší nabídku.

hypoteka

Zeptejte se na poplatky a prostudujte si podmínky

Nízká úroková sazba je bezesporu důležitá, ale nesmíte zapomínat ani na poplatky, které souvisí s vyřízením a splácením hypotéky. Poplatek za vedení hypotéčního účtu, vyřízení žádosti o úvěr nebo za odhad nemovitosti vás mohou nemile překvapit. Uvědomte si, že úvěr budete splácet velmi dlouho, a proto byste si o něm měli zjistit veškeré dostupné informace.

Předtím, než podepíšete smlouvu, pečlivě si přečtěte veškeré podmínky v ní obsažené. Hypotéka je skvělou možností, jak bydlet ve svém vlastní bytě či domě, ale není dobré zapomínat na to, že banka není charitativní organizace.

Jak na personalistiku?

Vema je personální informační HR systém pro komplexní řízení lidských zdrojů.

Chytrý smartphone

Nejnovější Apple iPhone 13 předčí vaše očekávání o chytrém telefonu!