Znáte výhody elektronického podpisu?

Význam internetu jakožto globálního prostředku komunikace si uvědomíme vždy, když na krátkou chvíli „vypadne“ signál nebo vyčerpáme datový limit. Nezpochybnitelným faktem je, že díky počítačovým sítím čerpáme informace ze všech koutů světa jako lusknutím prstu. A také šetříme spoustu času i úsilí, protože můžeme vyřizovat korespondenci bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíme. Díky elektronickému podpisu má druhá strana jistotu, že skutečně jedná s námi. Pokud vás nikdy dříve nenapadlo, proč si elektronický podpis zřídit, mohl by vás přesvědčit následující výčet výhod a kalkulace možné úspory.

Už žádné zdržování

Ověřování listin a podpisů dříve probíhalo na úřadě nebo u notáře. Nyní si lze nechat listiny legalizovat také na pobočkách Czech POINTU – jenomže ne vždy má člověk tolik času na návštěvu nejbližšího místa (které může být velmi vzdálené). Elektronické podpisy tuto možnost 100% suplují a představují komfortní způsob, jak tradiční formu podpisu zcela legálně nahradit. Samotné elektronické podepisování je velmi jednoduché. Stačí dokument načíst do aplikace a doslova na pár kliknutí podpis vložit, a pak už ho jen poslat mailem.

Úspora až na prvním místě

Kromě úspory časové nabízí elektronické podpisy online úsporu finanční. Například díky aplikaci Signosoft může středně velká firma ušetřit při 300 podpisech měsíčně až kolem 200 tisíc korun ročně (např. na nákladech za administrativu, ale také na spotřebním materiálu atd.). Obecně se míra úspory pohybuje kolem 57 % oproti tradičnímu podpisu.

Zase o něco zeleněji

Trendem dnešní doby je udržitelnost. Chcete-li přispět k minimalizaci uhlíkové stopy vašich aktivit, berte elektronický podpis vážně. Další praktické informace o používání elektronického podpisu najdete na stránkách signosoft.cz.

Publikováno: 24. 02. 2022

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator