Ozvučení pro školy znamená nemalou, ale potřebnou investici

Kvalitní ozvučení potřebuje každá škola, základní i střední, samozřejmě také vysoká. Na základních a středních školách se však bavíme o trochu jiném ozvučení. Jeho součástí je školní rozhlas, zvonění i hodiny. Předělat tohle všechno je nemalý úkol, odborná firma si s ním však poradí poměrně hladce. Škol, v nichž zní ještě onen zastaralý zvuk CRRRRR, postupně ubývá. Melodie zvonění jsou dnes modernější, protože většina škol už starý systém nahradila. Často investují do kompletních systémů ozvučení pro školy, jež si můžete prohlédnout například zde: https://elmik.cz/produkty/ozvuceni-pro-skoly/

Zvoněním mohou být líbivé melodie

První velkou změnou, kterou systém ozvučení pro školy přinese, je nové zvonění. Moderní ústředny melodického zvonění totiž umožňují pustit libovolnou hudbu například z SD karty či CD. Není problém zvonění střídat, například před první hodinou pouštět jinou hudbu než v ostatních případech, na Vánoce pustit koledy místo klasické melodie. Fantazii se meze opravdu nekladou.

Součástí systému jsou i hodiny s jednotným časem

Systém ozvučení pro školy zahrnuje i školní hodiny, které zajišťují jednotný čas. Jsou řízeny centrálně, mohou být jak digitální, tak klasické analogové. Běžné je také oboustranné provedení vhodné pro umístění doprostřed chodby. Hodiny fungují, i když vypadne elektřina. Celý systém s naprogramovanými údaji je totiž nezávislý na napájení a bez elektřiny dokáže fungovat minimálně týden.

Samozřejmostí je i školní rozhlas

Co ještě by mělo být součástí ozvučovacího systému pro školy? Patrně školní rozhlas, jímž se oznamují třídní schůzky či jiné důležité události. Použití moderního rozhlasu je jednoduché, mikrofon snímá hlas kvalitně. Systémem ozvučení je možné ozvučit opravdu celou školu včetně tělocvičen a sportovních areálů. Tam se často montuje také časomíra. Tohle všechno zajišťuje firma ELMIK, která se rozhlasovou a ozvučovací technikou zabývá již dlouhá léta. Více informací najdete přímo na jejich webu https://elmik.cz/produkty/ozvuceni-pro-skoly/.

Publikováno: 20. 08. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: administrator