Jak vybrat povinné ručení snadno, rychle a výhodně?

Povinné ručení je téma, které zajímá každého majitele motorového vozidla. Respektive by mělo, protože produkty jednotlivých pojišťoven mají různé parametry. Neliší se pouze cenou, ale také rozsahem krytí a úrovní asistenčních služeb. Osobně jsem výběr dlouhé roky podceňoval. Jsem konzervativní, a když něco funguje, nemám důvod ke změně. Jenomže když vás pojišťovna „vyšplouchne“, tedy odmítne uhradit plnění, ačkoliv na něj máte plné právo, donutí vás to přemýšlet o změně. Tušil jsem, že změna pojišťovny není složitá, ale překvapila mě rychlost, s jakou jsem našel mnohem výhodnější a přitom kvalitnější havarijní pojištění. Úspora ve výši cca 30 % byla neodolatelná. Peníze nerostou na stromech a každá ušetřená tisícikoruna se počítá.

Udělejte si jasno, kdy vám havarijní pojištění pomůže

Bezplatné srovnání nabídek všech pojišťoven jsem našel na kalkulackapojisteni.com. Než jsem vyplnil nezávazný formulář, pročetl jsem si praktické informace v tomto článku. Dozvěděl jsem se, že některá „havarijka“ zahrnují také krytí škody při neoprávněném využití automobilu. Ve staré smlouvě nebyla o něčem takovém ani zmínka. Pokud jste havarijní pojištění pokládali za produkt, který se hodí spíše řidičům – začátečníkům, přečtěte si seznam možných krytí. Překvapí vás, kolik položek na něm najdete. Mimo jiné i ochranu před vandalismem a živelnými pohromami včetně krupobití.

Když změna, tak se vším všudy

Hledání výhodnějšího havarijního pojištění mi zabralo minimum času a tušil jsem, že s povinným ručením to nebude jinak. Motivoval mě článek o osobní zkušenosti i povinném ručení od Allianz (ačkoliv jsem nakonec zvolil jinou pojišťovnu). Resumé? Neplaťte zbytečně za pojištění, která si můžete sjednat jinde levněji. Konzervativním přístupem budete sami proti sobě!

Publikováno: 20. 05. 2019

Kategorie: Pojištění

Autor: Adam