Offshore společnosti přináší řadu výhod

Jsou offshore společnosti dobrou volbou, pokud chcete ušetřit na placení daní? Ano, je to velmi výhodná varianta, která stojí za implementaci. Zaručuje velké zisky díky nízkým fiskálním nákladům. Ale co přesně jsou offshore společnosti a komu se doporučují?

Offshore společnost

Offshore společnost je druh právnické osoby, která je založena na zcela jiném místě své činnosti, zejména v jednom z tzv. daňových rájů. Založení firmy může být vyřešeno v následujících zemích: Anguilla, Bahamy, Barbados, Belize, Britské Panenské ostrovy, Kajmanské ostrovy, Mauricius, Nevis, Panama, Samoa, Seychely, St. Vincent, Marshallovy ostrovy.

Výhody offshore společností

Jak již bylo zmíněno, offshore společnosti vám umožní ušetřit na placení daní v zemi svého sídla. Lidé, kteří nejsou spojeni s touto zemí, obvykle investují do daňových rájů. Lákavé je minimum administrativních povinností, úplné osvobození od daně z příjmu a daně z přidané hodnoty, tzn. investoři se navíc mohou spolehnout na důvěrnost a možnost velmi flexibilního provozu. Není divu, že tolik českých i zahraničních společností se rozhoduje o tomto právním vzorci. Důležité je, že daňové ráje neukládají nutnost vést daňové knihy a také zaručují výjimečnou svobodu jednání v případě například jmenování soukromých osob do správních rad atd.

Jak založit offshore společnost?

Samotné založení společnosti nevyžaduje osobní přítomnost v daňovém ráji. To lze snadno provést na dálku. I přes toto zjednodušení je vhodné si několikrát analyzovat právní předpisy v dané zemi a také provést finanční optimalizaci, aby bylo jasně stanoveno, jaké výhody budou spojeny se založením společnosti v Panamě nebo Belize atd. Proto je vhodné obrátit se na odborníky, kteří poskytnou právní ochranu a doplní všechny formality. Pomohou vám vyřešit založení firmy a sídla společnosti v souladu s aktuálními zákony a předpisy dané země.

Publikováno: 05. 02. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator