Kde a jak uspořádat tiskovou konferenci v Praze? V hotelu Belvedere!

Chcete jménem firmy či své osoby sdělit něco zásadního? Pak by u toho měli být přítomni novináři. Ideálním prostředkem je tisková konference, jejíž efekt může být mnohem silnější než v případě obyčejné zprávy v novinách. Obraz a zvuk celkový dojem umocní, ovšem v praxi hodně záleží i na tom, zda dodržíte základní zásady. V prvé řadě si uvědomte, že novináři neradi ztrácí čas a nemají příliš mnoho trpělivosti. Proto byste je měli zvát jen v souvislosti s něčím důležitým – například v rámci prezentace nového projektu, inovativní technologie apod.

Kdy a v kolik?

Ještě než začnete shánět pronájem prostor pro konference, určete si vhodné datum, čas a místo. Předem si zjistěte, zda se v daný termín nekoná jiná konference na podobné téma či událost, která by mohla s tou vaší kolidovat - zbytečně byste se tím připravili o účast. Nezapomeňte ostatní uvědomit v předstihu – nejpozději v pátek před týdnem, kdy se akce uskuteční. Nemůžete-li z nějakého důvodu jinak, neplánujte začátek konference dříve než na osm ráno. Zároveň však nestartujte později než v jedenáct hodin. Bude-li se tiskovka konat mezi těmito časy, pravděpodobně dorazí nejvíce žurnalistů. Obecně se nedoporučuje pořádat konference v pondělí a pátek.

Proč v Praze?

Uspořádání konference v Praze se jeví jako logický krok. Nikde jinde nenajdete tolik vhodných míst, jako v hlavním městě. A protože si novinářská obec potrpí na stylová místa, nesnažte se na pronájmu konferenčního sálu ušetřit. Skvělou volbou je například čtyřhvězdičkový hotel Belvedere Praha, jehož nedílnou součástí je i velký sál a několik malých salónků. V případě potřeby můžete využít veškeré technické vybavení a prvotřídní cateringové služby.

Publikováno: 31. 07. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: hotel belvedere praha | jak uspořádat tiskovou konferenci | konference