Kde (ne)vybírat nebankovní půjčku?

Nebakovní půjčkyNebankovním společnostem jejich byznys „kvete“ a o půjčky jeví zájem stále více klientů. Důvodů, proč se rozhodnout pro nebankovní půjčku může být několik. Drtivá většina spotřebitelů navštíví nebankovní sektor poté, co s žádostí o úvěr nepochodí v bance, ale jsou i tací, kterým vyhovuje nekomplikovaná administrativa a rychlost, s jakou nebankovní věřitelů žádost vyřídí. Pokud jste se do podobné situace dostali i vy a jste pevně přesvědčeni, že v širokém portfoliu nebankovních produktů najdete vhodné kandidáte, určitě oceníte několik tipů, díky kterým předejdete případným problémům.

I v nebankovním sektoru jsou spolehliví věřitelé

Klíčem k úspěchu je vybrat věřitele, který vám skutečně poskytne to, co nabízí. V nebankovním segmentu působí obrovské množství úvěrových predátorů, kteří se snaží zbohatnout na poplatcích (ve většině případů nakonec půjčku neposkytnou), případně půjčují klientů, o kterých ví, že nebudou schopni dostát svým závazkům. Vybírejte proto svědomitě, nejlépe mezi institucemi, které se sdružují pod hlavičkou Asociace leasingových a úvěrových společností. Ta na působení svých členů dohlíží a garantuje spotřebitelům přijatelné podmínky. Některé nebankovní půjčky jsou dokonce natolik výhodné, že si v ničem nezadají s konkurenčními produkty z bankovního sektoru.

Vyhněte se podvodným inezrátům

Naopak byste se měli vyvarovat nabídkám úvěrů, které najdete v inzertní části tiskovin. Věřitelé, kteří zde inzerují, vám na 99 % nepůjčí ani korunu. Naopak můžete počítat s tím, že od vás zinkasují tučné poplatky za vyřízení, často také za zpoplatněný hovor, v jehož závěru vás čeká zamítnutí žádosti. Pokud vám některá z podvodných společností přeci jen půjčí, připravte se na to, že se zřejmě až několikanásobně přeplatíte a při sebemenším zaváhání se splátkou poznáte tvrdou ruku exekutora. Solidní poskytovatel půjček by měl mít vlastní webové stránky, na kterých najdete smluvní podmínky, včetně případných sankcí.

Nemáte-li na výběr, vyzkoušejte srovnání půjček, v rámci kterého se dozvíte všechny potřebné informace a budete mít možnost objektivně posoudit, který produkt je pro vás nejvýhodnější.