Půjčky a úvěry

Kde (ne)vybírat nebankovní půjčku?

Nebakovní půjčkyNebankovním společnostem jejich byznys „kvete“ a o půjčky jeví zájem stále více klientů. Důvodů, proč se rozhodnout pro nebankovní půjčku může být několik. Drtivá většina spotřebitelů navštíví nebankovní sektor poté, co s žádostí o úvěr nepochodí v bance, ale jsou i tací, kterým vyhovuje nekomplikovaná administrativa a rychlost, s jakou nebankovní věřitelů žádost vyřídí. Pokud jste se do podobné situace dostali i vy a jste pevně přesvědčeni, že v širokém portfoliu nebankovních produktů najdete vhodné kandidáte, určitě oceníte několik tipů, díky kterým předejdete případným problémům.

I v nebankovním sektoru jsou spolehliví věřitelé

Klíčem k úspěchu je vybrat věřitele, který vám skutečně poskytne to, co nabízí. V nebankovním segmentu působí obrovské množství úvěrových predátorů, kteří se snaží zbohatnout na poplatcích (ve většině případů nakonec půjčku neposkytnou), případně půjčují klientů, o kterých ví, že nebudou schopni dostát svým závazkům. Vybírejte proto svědomitě, nejlépe mezi institucemi, které se sdružují pod hlavičkou Asociace leasingových a úvěrových společností. Ta na působení svých členů dohlíží a garantuje spotřebitelům přijatelné podmínky. Některé nebankovní půjčky jsou dokonce natolik výhodné, že si v ničem nezadají s konkurenčními produkty z bankovního sektoru.

Vyhněte se podvodným inezrátům

Naopak byste se měli vyvarovat nabídkám úvěrů, které najdete v inzertní části tiskovin. Věřitelé, kteří zde inzerují, vám na 99 % nepůjčí ani korunu. Naopak můžete počítat s tím, že od vás zinkasují tučné poplatky za vyřízení, často také za zpoplatněný hovor, v jehož závěru vás čeká zamítnutí žádosti. Pokud vám některá z podvodných společností přeci jen půjčí, připravte se na to, že se zřejmě až několikanásobně přeplatíte a při sebemenším zaváhání se splátkou poznáte tvrdou ruku exekutora. Solidní poskytovatel půjček by měl mít vlastní webové stránky, na kterých najdete smluvní podmínky, včetně případných sankcí.

Nemáte-li na výběr, vyzkoušejte srovnání půjček, v rámci kterého se dozvíte všechny potřebné informace a budete mít možnost objektivně posoudit, který produkt je pro vás nejvýhodnější.

Jak na personalistiku?

Vema je personální informační HR systém pro komplexní řízení lidských zdrojů.

Chytrý smartphone

Nejnovější Apple iPhone 13 předčí vaše očekávání o chytrém telefonu!