Když v bance nepůjčí...

rychle-nebankovni-pujckyPřirovnání „dlouhý jako týden před výplatou“ má své opodstatnění. I vám se možná čas od času do rozpočtu připlete několik nepředpokládaných výdajů, které zkomplikují vaše plány. Co si však počít, když nemáte nikoho, kdo by vám půjčil bez navýšení? Banky poskytují úvěry až od větších částek a bylo by zbytečné žádat o několik desítek tisíc, když si vystačíte s řádově menší sumou. Můžete sáhnout po kreditní kartě nebo kontokorentu, ale tyto produkty vám banka poskytne pouze v případě dobrého credit scoringu. Navíc budete muset čekat na vyřízení několik dní...

Nebankovní společnosti půjčí (téměř) každému

I když chybí peníze do výplaty, nemusíte zoufat. Co na tom, že banka neschválila vaši žádost o kontokorent/kreditní kartu, protože nemáte dostatečně vysoký příjem, případně patříte mezi „nespolehlivé klienty“ kvůli záznamu v registru. Stále máte šanci na rychlou nebankovní půjčku.

Co je to mikropůjčka?

Takzvané mikropůjčky jsou jako stvořené pro situace, kdy vám pár dní před výplatou nezbyla na účtu ani koruna. Výše těchto specifických úvěru se pohybuje v řádu několika set až tisíc korun a doba splatnosti nebývá delší než 30 dní (s možností prodloužení za fixní poplatek). Celou transakci vyřídíte z pohodlí domova a nebudete muset chodit na pobočku. Půjčky do výplaty od renomovaných poskytovatelů jsou naprosto transparentní a nemusíte se bát skrytých poplatků. Na druhou stranu počítejte s vysokou RPSN, která dosahuje několika set až tisíc procentních bodů.

K mání jsou i větší nebankovní půjčky

Ale co když potřebujete mnohem vyšší částku? I tomto případě vám mohou pomoct nebankovní společnosti, které sice u půjček s vyšším úvěrovým rámcem také provádí credit scoring, nicméně jsou výrazně shovívavější než banky. Příkladem budiž Cofidis půjčky bez registru, úvěr od Home Credit apod. Přesto doporučujeme, abyste byli při výběru nebankovní půjčky obezřetní a pečlivě si přečetli smluvní podmínky daného věřitele. Zajímavé postřehy o nebankovních půjčkách najdete v tomto článku.

A co si o nebankovních půjčkách myslí naši čtenáři?

Adam G., Olomouc
Nebankovní půjčky mají své výhody, o čemž jsem se přesvědčil na vlastní kůži. Smíříte-li se s tím, že se vám prodraží, budete mít k dispozici peníze, které by vám banka neposkytla. Osobně jsem využil mikropůjčky i větší úvěry – vždy od známých a prověřených poskytovatelů.

Publikováno: 01. 04. 2015

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: cofidis půjčky bez registru