I kvalitní software můžete mít levně

Asi každé malé moderní dítě ví, že počítač se bez vhodného hardwaru nedokáže rozjet. Aby však dělalo PC vše, co potřebujeme, nejsou nutné pouze kvalitní komponenty, ale také software. Mít nainstalované vhodné programy je zkrátka a dobře potřeba. Nicméně ty nejsou často k dispozici zrovna za pár drobných.

Užitečné programy bývají hodně drahé

Spousta lidí využívá k chodu počítače pouze software zdarma. Takovýchto programů se na internetu povaluje skutečně hodně a kupodivu jsou i docela použitelné. Jsou zde však i určitá negativa. Tím asi největším je omezené množství funkcí oproti placeným programům. Někomu stačí jet pouze v omezeném módu, avšak hodně lidí potřebuje vydolovat ze svého softwaru maximum možného, a proto příliš často free verze nepoužívají. Takovým programem může pro někoho být třeba i Microsoft 365 pro jednotlivce. Jedná se o klasiku, kterou používají stovky milionů lidí po celém světě. Tento textový editor je nejlepší ze všech. Nejde ovšem o nic levného. Právě naopak. A studenti nebo lidé s nižšími příjmy, kteří musejí počítat každou korunu, si dvakrát rozmyslí, jestli investovat do něčeho takového. A přitom není nutné dělat kompromisy. I Office lze mít originální a za slušnou cenu.

Licence u vyřazených počítačů

Skutečně si lze pořídit Office za mnohem menší peníze, než je běžné. A řeč teď není o nějaké slevové akci, ale o běžné ceně. Důvodem nejsou žádné účetní fígle, avšak druhotná licence. Jde víceméně o programy, které již byly používané, nicméně se staly neaktivními ve chvíli, kdy byly počítače, na nichž fungovaly, vyřazeny. Většinou se jednalo o korporátní stroje. A takový použitý software se dá legálně přeprodat dál. Jen už nemá svou původní cenu.

Šibalů je všude dost

Programy v druhotné licenci jsou vhodné nejen pro domácnosti, ale rovněž firmy. Ne každý obchod je však transparentní a skutečně ručí za originalitu toho, co prodává. Proto je více než doporučené vyhledat takový e-shop, který je maximálně transparentní. Mezi takové se řadí kupříkladu i ProLicence.

Publikováno: 23. 05. 2022

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator