Kolik stojí sídlo firmy v Praze a jaké výhody přinese vašemu podnikání?

V České republice je téměř půl milionu společností s ručením omezeným. Na tisíc obyvatel tak připadá zhruba padesát firem. Praha však celorepublikový průměr výrazně převyšuje. V roce 2016 připadalo na tisíc Pražanů 152 společností a v roce 2018 již 174 firem. V současnosti je to opět o něco více. Po vyloučení metropole z celorepublikového průměru vychází hodnota kolem 30 na tisíc obyvatel. Čím si sídlo firmy v Praze vysloužilo mezi podnikateli tak dobrou pověst?

3 největší důvody, proč mít sídlo v Praze

Začněme prestiží lokality. Z tohoto pohledu je Praha v České republice na absolutním vrcholu. Obecně platí, že se většina zajímavých obchodních příležitosti koncentruje ve větších městech, a hlavní město je na tom z hlediska atraktivity zdaleka nejlépe. Ale najdou se i další důvody. Například anonymita. Pokud se nechcete dostat do hledáčku nepřejících sousedů, což je na maloměstě poměrně běžné, zařiďte si sídlo firmy v Praze. V souvislosti se sídlem společnosti v Praze však stojí i za zmínku i fakt, že je zde mnohem menší pravděpodobnost kontrol ze strany finančního úřadu. Úřednici jednoduše nestíhají, a „berňák“ si tak každou z firem posvítí v průměru jednou za 139 let.

Kolik sídlo firmy v Praze stojí?

Virtuální kancelář v Praze vás vyjde na zlomek ceny pronájmu fyzických kancelářských prostor. A například u společnosti Kancelářské centrum můžete získat pronájem za méně než tři stokoruny za měsíc. Konečná částka pak logicky závisí na množství využitých služeb, které si společně se sídlem společnosti objednáte. Za příjem korespondence a její týdenní přeposílání či skenování, pevnou linku a telefonního operátora zaplatíte Kancelářskému centru lehce přes devět set korun. Což je v porovnání s běžným pronájmem a platem recepční pakatel.

Publikováno: 14. 07. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator